چند درصد فارغ التحصیلان دانشگاه بیكارند؟

چند درصد فارغ التحصیلان دانشگاه بیكارند؟

ارتباط با مشتری: مدیركل سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از اشتغال ۱۹ هزار نفر در طرح كارورزی آگاهی داد و اظهار داشت: ۵۰ هزار نفر باز در طرح مهارت آموزی در محیط واقعی كار جذب بازار كار شده اند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، علاءالدین ازوجی با اشاره به اجرای طرح اشتغال روستایی اظهار نمود: در امتداد اجرای قانون اشتغال روستایی و عشایری ۱۵۰ هزار شغل تابحال به وجود آمده و پیش بینی میگردد تا اختتام امسال، ۱۸۰ هزار شغل دیگر باز به وجود آید.

به گفته وی بیشتر از ۹۴ درصد احداث اشتغال در بنگاههای كوچك و متوسط بوده و لازم است حمایتهای جدی از این بخش صورت گیرد.

مدیر كل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت كار در ادامه با بیان این كه سهم شاغلین در بخش عمومی و دولتی از ۱۹ درصد در پارسال به ۱۷ درصد رسیده است، اظهار داشت: این امر به منزله آن است كه اشتغال در بخشهای دولتی و عمومی كاهش یافته است.

۱۰ درصد شاغلین اشتغال ناقص دارند

وی از احداث ۶۰۰ هزار شغل در فاصله زمانی پاییز پارسال تا امسال آگاهی داد و اظهار داشت: قرار بود برمبنای هدفگذاری برنامه ششم توسعه سالانه ۹۷۰ هزار شغل احداث شود كه به سبب عدم تحقق از پارسال این رقم به حدود یك میلیون نفر شغل رسید و از پاییز پارسال تا امسال نزدیك به ۶۰۰ هزار شغل به وجود آمده است.

ازوجی كه در یك برنامه تلویزیونی سخن می گفت، دلیل نامحسوس بودن آمار اشتغال را ناشی از اشتغال ناقص و دستمزدهای پایین دانست و اشاره كرد: بخشی از آمارهای اشتغال مربوط به اشتغال ناقص و متعلق به كسانی است كه كمتر از ۴۴ ساعت در طول هفته كار می كنند و این عده ۱۰ درصد شاغلین را می سازند.

در ادامه امیدعلی پارسایی ـ رئیس مركز آمار ایران به تازه ترین آمار این مركز اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای آمارها نرخ بیكاری جوانان به ۲۷ درصد رسیده و میزان بیكاری فارغ التحصیلان دانشگاهی افزایش پیدا كرده است.

بیش از ۴۰ درصد فارغ التحصیلان بیكارند

او سهم فارغ التحصیلان دانشگاهی از كل بیكاران كشور را ۴۰.۵ درصد ذكر كرد و اظهار داشت: نزدیك به ۵۵۰ هزار شغل طی ۹ ماهه امسال به وجود آمده ولی به نسبت برنامه و نیاز كشور كه حدود ۹۰۰ هزار شغل است، عقب هستیم.

رئیس مركز آمار ایران با بین این كه بخش اعظمی از جوانان به دنبال استخدام و اشتغال در بخشهای دولتی هستند، اظهار داشت: احداث شغل در كشور ما به سبب برخی بروكراسی های پیچیده اداری سخت و دشوار است.

پارسایی با بیان این كه بخش اعظمی از اشتغال كشور توسط بنگاه های كوچك و متوسط احداث می شود، اظهار داشت: بار اشتغال كشور بر دوش خیلی از بنگاههای كوچك اقتصادی می باشد از این رو پشتیبانی از این بنگاهها باید در دستور كار قرار گیرد.

همچنین نرخ بیكاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله از آن حكایت می كند كه ۲۴.۴ درصد از فعالان این گروه سنی در پاییز ۱۳۹۷ بیكار بوده اند. بررسی تغییرات فصلی نرخ بیكاری این افراد نشان داده است كه این نرخ نسبت به فصل مشابه گذشته، به ۰.۶ درصد كاهش یافته است.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طبق گزارش مركز آمار ایران از نتایج طرح آمارگیری نیروی كار در پاییز سال ۱۳۹۷، نرخ بیكاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله در پاییز امسال ۲۶.۹ درصد بوده كه در مقایسه به مدت مشابه سال قبل ۱.۴ درصد كاهش یافته است؛ همین طور نرخ بیكاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله از آن حكایت می كند كه ۲۴.۴ درصد از فعالان این گروه سنی در پاییز ۱۳۹۷ بیكار بوده اند. نرخ بیكاری در جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر در پاییز امسال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی باز ۱۸.۳ درصد بوده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نكرده است. برابر آمارها، بیش از سه میلیون بیكار در كشور وجود دارد و سالانه ۸۰۰ هزار نفر نیروی متقاضی كار جدید به این آمار افزوده و وارد بازار كار می شوند كه بر این اساس فراهم كردن فرصت های شغلی مناسب برای جوانان جویای كار و تحصیلكردگان دانشگاهی امری ضروری به حساب می آید.
1397/10/16
14:01:26
5.0 / 5
4220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری