تظاهرات مجارستانی ها در اعتراض به قانون جدید كار

تظاهرات مجارستانی ها در اعتراض به قانون جدید كار

به گزارش ارتباط با مشتری هزاران نفر از مجارستانی ها به خیابان های پایتخت این كشور آمدند تا نسبت به قانون كاری جدید دولت اعتراض كنند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از رویترز، حزب حاكم بر مجارستان به رهبری ویكتور اوربان، نخست وزیر بتازگی قانونی را به تصویب رسانده است كه به سبب آن كارفرمایان می توانند از كارمندان خود بخواهند تا ۴۰۰ ساعت در سال اضافه كاری انجام دهند.
اوربان در پشتیبانی از این قانون كه مخالفت های زیادی را در میان مجلس و اتحادیه های كارگری این كشور برانگیخته است، اظهار داشت كه این لایحه از منافع كاركنان حمایت می كند، چراكه به سبب كمبود نیروی كار، اقتصاد این كشور با شرایط خاصی مواجه می باشد.
موسسه " زاوشس" هفته گذشته اعلام نمود كه بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، محبوبیت حزب حاكم " فیدش" به ۳۲ درصد كاهش پیدا كرده است. تظاهركنندگان مجارستانی با در دست داشتن پرچم های مجارستان و اتحادیه اروپا خواستار تغییر در قانون كار جدید و كاهش ساعت اضافه كاری شده اند.
تا قبل از تصویب قانون جدید، كارفرمایان مجارستانی می توانستند تا ۲۵۰ ساعت در سال از كاركنان خود اضافه كاری طلب كنند. یكی از معترضان در همین رابطه به روزنامه " دیلی نیوز هانگری" اظهار داشت: كاركنان جوان دیگر نمی خواهند در كشوری بمانند كه در آن كارمند باید تابع مطلق كارفرما باشد و دستمزدها نتوانند پاسخگوی نیازهای معیشتی باشند.

دبیر خبر: مریم طاووسی


1397/10/30
13:14:31
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: اقتصاد , كارگر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری