سخنگوی ستاد بودجه در گفت و گو با مهر؛

توزیع ۴ و نیم هزار میلیارد تومان بسته حمایتی بین ۱۰ میلیون خانوار

توزیع ۴ و نیم هزار میلیارد تومان بسته حمایتی بین ۱۰ میلیون خانوار

به گزارش ارتباط با مشتری سخنگوی ستاد بودجه با اشاره به توزیع ۴.۵ هزار میلیارد تومان در چارچوب بسته حمایتی بین ۱۰ میلیون خانوار و حدود ۶ میلیون نفر، گقت: به احتمال زیاد بسته حمایتی دوم غیرنقدی خواهد بود.مژگان خانلو در گفت و گو با خبرنگار مهر، در ارتباط با وضعیت بسته حمایتی تصریح كرد: پیش بینی اعتبار بسته تا آخر سال ۹ هزار میلیارد تومان از محل منابع حاصل از مابه التفاوت تسعیر خوراك و سوخت كارخانجات پتروشیمی، فولادی و پالایشگاه ها است كه تابحال ۴ هزار و ۵۶۹ میلیارد تومان از این مبلغ توزیع شده یا در دست توزیع است.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور اضافه كرد: تابحال ۵ میلیون و ۸۲۷ هزار نفر از كاركنان دولت و بازنشستگان كه حقوق ماهانه كمتر از ۳ میلیون تومان داشتند، بسته حمایتی را دریافت كرده اند.
وی خاطرنشان كرد: از این تعداد یك میلیون و ۲۸۰ هزار نفر كارمند ستادی و استانی، ۳ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۱۱۷ نفر بازنشسته تامین اجتماعی، ۲ میلیون نفر صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح و فولاد و ۹۰ هزار و ۵۶ نفر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر و در مجموع ۵ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۸۲۶ نفر بسته ۲۰۰ هزار تومانی دریافت نمودند.
خانلو تصریح كرد: بخشی از افراد جامعه هم برپایه بُعد خانوار بسته حمایتی دریافت كرده اند كه این افراد شامل بیمه پردازان تامین اجتماعی شامل كارگران، قالیبافان و سایر مشمولان هستند.
وی افزود: همینطور در این بخش افراد تحت پوشش كمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید بودند كه مبنای پرداخت آن، درآمد كمتر از ۳ میلیون تومان خانوار بود.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور، خاطرنشان كرد: بسته حمایتی برپایه بعد خانوار از رقم ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان پرداخت گردید كه تعداد آنها ۱۰ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۵۶ خانوار بوده است.
خانلو به دیگر بخش های بسته حمایتی اشاره نمود و اظهار داشت: همینطور یارانه غذایی سربازان به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان، یارانه غذای دانشجویان، یارانه شیر مدارس ۲۰۰ میلیارد تومان (تحویل به آموزش و پرورش)، یارانه غذای زندانیان ۱۰۰ میلیارد تومان، یارانه غذای مدارس شبانه ۱۲۰ میلیارد تومان پرداخت شده و در مجموع ۴۵۹۹ میلیارد تومان توزیع شد.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور تصریح كرد: درواقع مرحله اول بسته حمایتی تحت سه عنوان «افراد»، «مستمری بگیران» و «یارانه غذا» توزیع شد.
توزیع بسته دوم حمایتی احیانا به صورت غیرنقدی
وی در ارتباط با مرحله دوم بسته حمایتی هم تصریح كرد: مابقی اعتبار بسته اول در چارچوب بسته دوم تا آخر سال توزیع خواهد شد كه رئیس جمهور تاكید بر غیرنقدی بودن این بسته دارد. البته خود كالا نباید توزیع شود بلكه به گونه ای باشد كه اعتبار در اختیار افراد قرار گیرد تا هرچه نیاز دارند به تدریج از بازار و فروشگاه های در نظر گرفته تامین كنند.
خانلو افزود: با عنایت به اینكه شیوه توزیع بسته حمایتی دوم با بسته اول احیانا متفاوت بوده و نیاز به جمع آوری اطلاعات دارد، نمی توان زمان دقیقی برای نهایی شدن دستورالعمل بسته حمایتی دوم اعلام نمود.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور اضافه كرد: اما به هر حال باید تا آخر سال این بسته توزیع شود كه سازمان برنامه و بودجه با همكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حال كوشش برای عملیاتی كردن آن است.

1397/11/12
13:09:15
5.0 / 5
4503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری