در معاملات دوشنبه فرابورس؛

اوراق اجاره شستا به فروش رفت

اوراق اجاره شستا به فروش رفت

ارتباط با مشتری: معاملات فرابورس ایران در بیستمین روز از اسفندماه ۱۳۹۷ با رشد بیشتر از یك درصدی شاخص كل و تداوم روند مثبت این نماگر و افزایش همزمان حجم و ارزش كل معاملات به اختتام رسید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از فرابورس ایران، ‬ امروز (۲۰ فروردین) پذیره نویسی اوراق اجاره شركت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس شروع شد كه كل این اوراق به تعداد ۶ میلیون ورقه به ارزش ۶ هزار ملیارد ریال در اولین روز از مهلت سه روزه به فروش رفت. مدت این اوراق ۳۶ ماهه بوده و دارای نرخ ۱۹ درصد سالانه تا سررسید است كه سود آن هر ۶ ماه یك دفعه پرداخت می شود.‏
روز جاری همین طور شاخص كل فرابورس با اهرم مثبت از جانب نمادهای «میدكو»، «دماوند»، «زاگرس»، «كگهر»، «هرمز»، «ذوب» و «شراز» نزدیك به ۲۷ واحد صعود كرد. بدین ترتیب با رشد ۱.۳ درصدی این نماگر، آیفكس تا نزدیكی سطح ۲۱۰۰ واحدی صعود كرد و هم اكنون شاخص كل فرابورس در ارتفاع ۲۰۹۷ واحدی قرار گرفته است.
رصد معاملات در بازار سهام
روز جاری سهامداران در بازارهای اول و دوم مبادرت به جابه جایی ۱۳ و ۱۵۶ میلیون سهم به ارزش ۴۳ و ۳۸۹ میلیارد ریال كردند. در بازار پایه باز ۱۳۲ میلیون سهم دادوستد شد كه ارزش آن ۵۴۹ میلیارد ریال بود. در این بازارها در مقابل توقف نمادهای معاملاتی «سرچشمه»، «ثعمتا»، «ساینا»، «غفارس»، «غمینو»، «كوثر» و «خصدرا»، نمادهای معاملاتی «كازرو»، «انرژی ۳۱»، «ممسنی»، «خفناور»، «بكهنوج»، «وارس»، «فبیرا»، «شتهران» و «ثنظام» بازگشایی شدند. از این جهت امروز را می توان روز پرترافیك توقف و بازگشایی نمادها در فرابورس ایران باز نامید.
بیشترین حجم و ارزش معاملات باز در بین این سه بازار به نماد ذوب آهن تعلق گرفت. در این سهم ۲۰۷ میلیون سهم به ارزش نزدیك به ۳۰۷ میلیارد ریال مبادله شد. نماد «ذوب» همین طور پربیننده ترین نماد معاملاتی باز در بازار سهام فرابورس شناخته شد.
امروز و درانتها معاملات بازارهای فرابورس ایران، اسناد خزانه اسلامی در نماد «سخاب ۷» به سبب نزدیك شدن سررسید این اوراق در تاریخ ۲۸ اسفندماه و به منظور واریز مبالغ اسمی آن متوقف گردید.
در حال حاضر نرخ بازده مؤثر بازده تا سررسید اسناد خزانه اسلامی مورد معامله در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس در بازه حداقل ۲۱.۸۶ درصد مربوط به «اخزا ۷۱۱» تا ۲۳.۰۴ درصد مربوط به «اخزا ۶۲۴» قرار دارد.

1397/12/21
23:25:03
5.0 / 5
4228
تگهای خبر: اجتماعی , درآمد , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری