شریعتمداری مطرح كرد:

ناامیدان نابلد كشتی ایران را به مقصد نمی رسانند

ناامیدان نابلد كشتی ایران را به مقصد نمی رسانند

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: به هیچ وجه با ناامیدان نابلد نمی توان كشتی جمهوری اسلامی ایران را به مقصد رساند؛ باید افراد كار بلد و با امید بر مسند مسئولیت های اجرایی بنشینند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در شورای اداری لرستان با اشاره به اینكه ما در گام دوم انقلاب وارد شده ایم و این گام دوم را ملت ایران با شنیدن پیام روح بخش رهبر معظم انقلاب كه نكاتی را در چارچوب مانیفستی روشن از اهداف نظام بخصوص خطاب به جوانان عرضه داده بود، آغاز كردند؛ تصریح كرد: این مخاطب قرار دادن جوانان خود درس بزرگی است و این توجه را بوجود می آورد كه چرا در طول دوره خدمتمان پس از آخر جنگ توجه به امر جوانان و استفاده در مشاغل مدیریتی كم شد و چرا نگذاشتیم بیایند رشد و نمو پیدا كنند.
انتصاب مسئولان جوان در مشاغل حساس و مهم مدیریتی
وی با اشاره به اینكه بیشترین تكرار در این پیام مبحث جوانان است كه برای ما یك درس و تنبه است، خاطرنشان كرد: در طول ۱۳۰ روزی كه در وزارت كار مشغول به كار هستیم تلاش كردم این تاكید رهبری را مورد توجه جدی تری قرار دهم، انتصاب مسئولان جوان در مشاغل حساس و مهم مدیریتی از كارهایی است كه وارد آن شده ایم و معتقدیم باید با قدرت آنرا ادامه دهیم.
وزیر كار با اشاره به اینكه در كنار استفاده از جوانان در عرصه عمل و اجرا، باید كسانی باشند دارای تجربه و فكر و اندیشه، این دو در كنار هم انقلاب را به جلو می برد، اظهار داشت: بایستی كشور را از شرایطی كه دارد خارج نماییم، به هیچ وجه با ناامیدان نابلد نمی توان كشتی جمهوری اسلامی ایران را به مقصد رساند؛ باید افراد كار بلد و با امید بر مسئولیت های اجرایی بنشینند تا به هدف خود برسیم.
شریعتمداری خاطرنشان كرد: در شروع سال جدید همه را تاكید می كنم بر توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، شك نكنید با یك صبوری مختصر حاصل كارها را خواهید دید، اتاق های اندیشه با بزرگان و استفاده در عمل با جوانان.
تحریم ها و اقدامات آمریكا از جنایت جنگی بدتر بود
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه پس از روی كار آمدن ترامپ برنامه ریزی جدی شد تا با محاصره اقتصادی كشور ایران را به شكست برسانند، با اطمینان می گفتند ما چهل سالگی انقلاب را جشن نمی گیریم، خواب هایی دیده بودند و تصوراتی برای خود دیده بودند كه همه آنها به هم پاشید، تصریح كرد: البته ملت تا حدودی صدمه دید؛ اینها كارهایی كردند كه از جنایت جنگی بدتر بود. فشارها قبلاً بر دولت ها بود اما این دفعه به كمپانی ها و اشخاص حقیقی وارد شد.
وزیر كار با اشاره به اینكه دولت مجبور شد واردات ۱۴۰۰ قلم كالا را ممنوع كند، خاطرنشان كرد: در حوزه فعالیت های اقتصادی با ممنوعیت واردات این تهدید و تحریم را به یك فرصت جهت استفاده از توان داخلی تبدیل كردیم.
شریعتمداری افزود: گرانی مختصری با ممنوعیت واردات اتفاق می افتد اما همین گرانی سبب سرمایه گذاری بیشتر بخش خصوصی می شود و در نهایت عرضه بیشتر محصول سبب تعادل در بازار می شود؛ این تهدید دشمن تبدیل به فرصت می شود مشروط بر كمی صبوری.
وی با تاكید بر قدرت جمهوری اسلامی ایران اضافه كرد: ضد انقلاب پشت تلویزیون لندن اعلام می كند، می گویند امروز تصمیمات سیاسی كشور ما نه در لندن و نه در واشنگتن گرفته می شود، بلكه در درون ایران است. اینها افتخار است.
استاندار در استان اختیاراتش برای اعمال بیشتر از رئیس جمهور پشت میز ریاست جمهوری است
وزیر كار با اشاره به اینكه امروز مشكل اصلی مردم اشتغال است؛ تصریح كرد: آقای استاندار امروز در این نشست كه شورای اداری است و همه هم حضور دارند می گویم، استاندار در استان اختیاراتش برای اعمال بیشتر از رئیس جمهور پشت میز ریاست جمهوری است؛ استاندار بنشیند پشت میز شورای تأمین همه دیگر مقامات مشورتی هستند؛ تصمیمات استاندار لازم الاجرا است، شما نماینده حكومت هستید و تمام مدیران من در استان تحت نظر شما هستند؛ هركسی هماهنگ با استاندار عمل نكند شما بگذار پشت در استان من از تصمیم شما حمایت می كنم.
به زودی فهرست كسانی كه وام ۴ درصدی گرفتند اعلام می شود
شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه باید نظارت بر عرضه وام ها قوی شود، بزودی آقای منصوری (معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت كار) باید اعلام نماید كی چقدر وام چهار درصد گرفته است، خاطرنشان كرد: كسی پشت پرده وام چهار درصدی نمی تواند بگیرد، اگر گرفت باید مردم بدانند كیست و برای چه گرفته و آیا اشتغال بوجود آورده است یا نه، اگر نكرد باید وام او به ۱۸ درصد برگردد.
وی با تاكید بر اینكه بانك های ما كه اعلام نموده بودند كه ۶۷۰۰ میلیارد و نزدیك به ۷ هزار میلیارد تومان پرداخت تسهیلات داشته اند، اضافه كرد: بررسی كه كرده ایم نشان داده است هزار میلیارد مازاد اعلام نموده اند، یعنی گفته اند داده ایم و نداده اند؛ این مورد اگر ادامه پیدا كند به مردم خواهم گفت.
وزیر كار اظهار داشت: هیچ بانكی حق ندارد آنچه پرداخت نكرده را بگوید پرداخت كرده است.
من از این اعتبارات اشتغال انتظار فوق العاده دارم
شریعتمداری با اشاره به اینكه حتماً آقای استاندار باید پیگیری كند كه اگر ادعا می شود تسهیلات به اشتغال می انجامد باید بیانجامد، تصریح كرد: تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد برای توسعه حوزه سنگبری، گیاهان دارویی، گردشگری، دام سبك و آی تی در لرستان می گذاریم.
تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد به لرستان اختصاص می یابد
وی با اشاره به اینكه من از این اعتبارات اشتغال انتظار فوق العاده دارم، خاطرنشان كرد: امروز می گویند رشد اقتصادی ما كمی بالاتر از صفر است و هدف رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق نشده است؛ باید از روش های جایگزین استفاده نماییم، اشتغال روستایی یك روش جایگزین است و ما از این روش انتظار فوق العاده داریم.
وزیر كار با تاكید بر اینكه در اجرای طرح های اشتغالزایی پول پاشی نباید صورت گیرد، اضافه كرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استاندار نباید بگذارند پول پاشی صورت بگیرد، اگر افتاد جلوی آنرا بگیرید.
شریعتمداری با اشاره به اینكه شركت های بزرگ موفق استان، در صورتیكه تأمین مواد اولیه را در روستاها بكنند می توانند تسهیلات بدون سقف دریافت كنند؛ اما شرط این است بروند با كشاورز قرارداد ببندند، افزود: در الگوی جدید مشاغل خانگی ۱۰ استان را به صورت پایلوت اجرا كردیم كه لرستان جزو استان های موفق بوده است، در سال ۹۸ هم در صورتیكه برنامه حضور در بازارهای جهانی را داشته باشید حمایت می نماییم.
لرستان گرفتار عقب ماندگی تاریخی است
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به كلنگ زنی چند پروژه در لرستان تصریح كرد: البته نخورده نباید شُكر كرد، امیدواریم این طرح ها در وقت خود به اجرا درآیند؛ پروژه لاستیك سازی را امروز آغاز كردیم، بررسی فوق العاده ای كردیم كه طرح سودآور باشد و یك مقدار هم نگاه به آینده است از این جهت كه وارد كننده لاستیك اتوبوسی و كامیونی هستیم.
وزیر كار با اشاره به اینكه ۴ سال طول می كشد تا پروژه لاستیك سازی الیگودرز اجرایی شود، خاطرنشان كرد: نماینده مردم دورود گفتند پروژه فاز ۴ سیمان دورود تا آخر دوره من در وزارت كار تمام شود، كه البته تطابق زمان اجرایی پروژه با دوره مسئولیت من نیست؛ بالاخره زمان باید طی شود و بهره برداری شود.
كارگروه نهادهای ذی ربط در حوزه اشتغال در لرستان تشكیل شود
شریعتمداری با تاكید بر اینكه لرستان گرفتار عقب ماندگی تاریخی است، از حرف و سخن در حوزه توازن باید بیرون بیاییم و به عمل برسیم، اضافه كرد: شما بعنوان مدیر هماهنگ كننده در استان نباید فقط در جلسات خبر منتقل كنید، پروژه باید اجرا كنید.
وی افزود: هیچ مجموعه ای نیست كه مسئول تنظیم روابط كارش با مسئولان تعاونی ها، بانك ها، صندوق ها، واحدهای تولیدی قوی و… هماهنگ نباشد، ‬از كنار هم قرار دادن اینها در اجرای طرح های متناسب با مزیت ها بهره بگیریم، اگر به جای گودرز امیری معاون هماهنگی اقتصادی استاندار لرستان بودم یك جلسه می گذاشتم تا ببینم باهم چه می شود كرد، این هیئت تشكیل گردد و بحث توسعه استان از دیدگاه وزارت كار تعریف شود.
وزیر كار اظهار داشت: در این هیئت حرف های نجومی غیرقابل انجام نزنیم، كارهایی كه می شود انجام داد را پیگیری نماییم، كارگروهی با این ابعاد ایجاد شود و به استاندار و من هر سه ماه یك مرتبه نتیجه جلسات را بگویند.
شریعتمداری با اشاره به اینكه برای كارآفرینی بانوان میز جداگانه ای در وزارت كار تشكیل می شود، خاطرنشان كرد: معتقدم تبعیض مثبتی را باید برای ایجاد اشتغال بانوان قائل شویم.

1397/12/25
21:57:52
5.0 / 5
4612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری