چرا به ژاپن و كره نیروی كار نمی فرستیم؟

چرا به ژاپن و كره نیروی كار نمی فرستیم؟

به گزارش ارتباط با مشتری یك كارشناس اقتصادی اعزام نیروی كار ایرانی به كشورهای ژاپن و كره را خواهان شد و بر لزوم افزایش تعداد بازرسان كار و مقابله با قراردادهای سفید امضا تاكید نمود.حمید نجف در گفتوگو با ایسنا، سیستم نظارتی و بازرسی وزارت كار را نیازمند تقویت دانست و اظهار داشت: وزارت كار باید افزایش تعداد بازرسان كار را در دستور كار قرار بدهد و چشم نظارتی خویش را برای مقابله با سو استفاده های مربوط به قراردادهای كار تقویت كند.

وی با اشاره به افزایش دستمزد كارگران در سال ۹۸ اظهار داشت: در ابتدای اعلام افزایش حقوق و دستمزد طوری وانمود شد كه افزایش ۴۰۰ هزار تومانی، زندگی كارگران را تأمین می كند و قدرت خرید آنها را بالا می برد اما فراموش كردیم كه این افزایش دستمزد نسبت به تورم سال قبل بوده و ما بر مبنای نرخ تورم سال قبل برای سال ۹۸ تعیین مزد كردیم كه با عنایت به نرخ تورم فعلی به هیچ عنوان كفاف هزینه های زندگی كارگران را نمی دهد.

به گفته این كارشناس حوزه كار، برای آنكه افزایش مزد حس گردد، باید قدرت خرید را حفظ نماییم و قیمت ها در بازار را پایین نگه داریم.

نجف اضافه كرد: بخش اعظمی از دریافتی كارگران بابت اجاره بها، خوراك و هزینه های بهداشت و درمان صرف می شود و بنابراین مبلغی كه به دستمزد كارگران اضافه شده پاسخگوی سایر هزینه ها از قبیل آموزش و تحصیل فرزندان نخواهد بود.

وی اظهار داشت: باوجود آنكه قیمت برخی اقلام دارویی افزایش یافته اما عرضه خدمات درمانی به كارگران كاهش پیدا كرده است به نحوی كه اگر قبلاً ۱۰ هزار تومان صرف خرید یك قلم دارو می شد، به علت كاهش پوشش بیمه ای این رقم امروز به ۹۰ هزار تومان رسیده است.

این كارشناس حوزه كار تصریح كرد: متأسفانه پوشش بیمه ای خیلی از داروهای مورد نیاز كارگران كاهش یافته و سهم سازمان تأمین اجتماعی هم نسبت به پرداخت این اقلام دارویی كم شده است بنابراین بیشتر دریافتی كارگران ناخواسته صرف هزینه های درمانی می شود.

نجف در انتها توجه به معضل بیكاری و ایجاد اشتغال برای جوانان و فارغ التحصیلان در سال ۹۸ را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: وزارت كار اخیراً پیگیر اعزام نیروی كار به خارج است كه ژاپن و كره جنوبی می توانند جزو كشورهای هدف ما باشند و با سر و سامان دادن به بازار كار، برای كشور ارزآوری داشته باشند اما پیش از آن باید نگاه به جامعه و هویت ایرانی در بعضی كشورها تقویت شود تا آنها از نیروی كار ایرانی استقبال كنند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، وزارت كار اخیراً با چند كشور اروپایی نظیر آلمان برای اعزام نیروی كار ایرانی به خارج مذاكره كرده و از ایجاد دفاتر حفظ امنیت شغلی نیروهای كار شاغل در كشورهای تركیه و كانادا اطلاع داده است.
1398/02/06
16:01:43
5.0 / 5
4627
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری