مالیات بر ارزش افزوده حمل و نقل ریلی صفر شد

مالیات بر ارزش افزوده حمل و نقل ریلی صفر شد

ارتباط با مشتری: سازمان مالیاتی با صدور بخشنامه ای نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی بار را صفر درصد تعیین كرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، سازمان امور مالیاتی بخشنامه مربوط به صورتجلسه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۷ شورای عالی مالیاتی در ارتباط با حكم بند ب ماده ۵۲ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه نسبت به مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی را ابلاغ نمود.
در قسمتی این بخش نامه آمده است كه به استناد ماده (۱۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده، مالیات هایی كه در موقع خرید كالا یا خدمت برای فعالیت های اقتصادی خود به استناد صورتحساب های صادره سوژه این قانون پرداخت كرده اند، با رعایت مقررات قابل استرداد است.
همین طور در متن ابلاغیه این بخشنامه آمده است كه «با توجه به حكم بند (ب) ماده (۵۲) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه در خصوص اینكه مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی علاوه بر معافیت مذكور در بند (۱۲) ماده (۱۲) قانون مالیات بر ارزش افزوده با نرخ صفر محاسبه می گردد. از آنجایی كه به سبب بند (۱۲) ماده (۱۲) قانون مالیات بر ارزش افزوده، خدمات حمل و نقل عمومی مسافری درون و برون شهری جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی از پرداخت مالیات و عوارض سوژه قانون مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند».
در ادامه باز قید شده است است كه «بنابراین در اجرای حكم بند (ب) ماده (۵۲) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه در طول اجرای برنامه مذكور علاوه بر معافیت خدمات حمل و نقل عمومی مسافری ریلی، مالیات و عوارض ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی بار با نرخ صفر محاسبه و به استناد ماده (۱۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده، مالیات هایی كه در موقع خرید كالا یا خدمت برای فعالیت های اقتصادی خود به استناد صورتحساب های صادره سوژه این قانون پرداخت كرده اند، با رعایت مقررات قابل استرداد است. بدیهی است رعایت مفاد این بخشنامه درباب آن دسته از پرونده های مالیات بر ارزش افزوده كه در مراحل دادرسی مطرح هستند الزامی است».منبع:

1398/02/08
22:03:57
5.0 / 5
4609
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری