تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی

تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی

ارتباط با مشتری: درب های ضد حریق هنگام آتش سوزی حریق را در محل آتش سوزی مهار می كنند و نمی گذارند به بقیه اتاق ها و ساختمان ها سرایت كند.


آیا خرید درب ضد سرقت و درب ضد حریق خرج اضافیه؟

امروزه آمار استفاده از درب های ضد سرقت و ضد حریق بسیار بالا رفته در این مقاله می خواهیم ببینیم که آیا استفاده از این نوع درب ها فایده خاصی برای ما دارد، اصلا با درب های معمولی تفاوت محسوسی دارند یا فقط هزینه اضافی هستند، چه افرادی باید از این درب ها برای منزلشان استفاده کنند، فقط کسانی که توانایی مالی بالایی دارند یا برای عموم افراد صرفه اقتصادی دارند؟

 

نحوه کار درب ضد حریق

اول به این می پردازیم که کارکرد یک درب ضد حریق به چه شکلی است و چگونه باعث مهار آتش سوزی می شود؟

این درب ها هنگام آتش سوزی حریق را در محل آتش سوزی مهار می کنند و نمی گذارند به بقیه اتاق ها و ساختمان ها سرایت کند. بدنه بسیار مقاوم این درب ها از آلیاژ خاصی ساخته شده که حداقل به مدت سی دقیقه تا هنگامی که آتش سوزی مشخص بشود و نیروهای آتشنشانی به محل برسند در برابر آتش مقاومت می کنند.علاوه بر ساختار بدنه، این درب ها به دودبندهایی مجهز هستند که از انتشار دود به راهروها و خطر گازگرفتگی و از بین بردن دید افرادی که باید از منزل خارج بشوند جلوگیری می کند. مورد بعدی قفل این درب هاست که به صورت اختصاصی طراحی می شود تا در مواقع ضروری به سرعت دیده شود و به راحتی باز شود و شرایط خروج سریع افراد از ساختمان رو مهیا کند.

 

درب ضد حریق با تایید آتشنشانی

یک درب ضد حریق استاندارد برای اینکه عملکردش مورد اطمینان باشد باید بتواند تست هایی که توسط سازمان آتشنشانی انجام می شود را پاس کند تا بتواند در برابر آتش سوزی مقاومت کند. کلیه درب های ضد حریق ایستادر دارای تاییدیه آتش نشانی هستند و می توانید در سایت ما و سایت آتشنشانی این نماد را مشاهده کنید.

استفاده از درب ضد حریق برای ساختمان هایی با تعداد واحد زیاد، درب موتورخانه ها، درب خروج اضطراری، شرکت ها ،ادارات و بیمارستان ها کاملا ضروریست. این درب ها تنها جلوی خسارت های مالی را نمی گیرند. این درب ها می توانند جان افراد را در شرایط سخت آتش سوزی نجات بدهند.

درب ضد سرقت چطور، خرید اون هم لازمه؟

 

تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی

اول از همه می بینیم درب ضد سرقت اصلا چه تفاوتی با یک درب معمولی دارد؟

باز کردن درب منزل توسط سارق از سه طریق انجام می شود:

  1. باز کردن قفل درب: سارقین با ابزار مخصوص و مهارتی که دارند می توانند به راحتی بسیاری از قفل های معمولی را با سرعت بالا باز کنند. به صورتی که از دیدن سرعت عمل کارشان حیرت زده می شوید.
  2. تخریب لنگه درب: درب های معمولی با ضخامت کمی که دارند به شدت دربرابر ضربه و فشار آسیب پذیرند. پروفیل داخل این درب ها با فشار نه چندان زیاد دیلم خم میشود و راه را برای ورود سارق باز می کند.
  3. تخریب چارچوب درب: راه دیگر ورود سارقین تخریب چارچوب با دیلم کردن آن است. چارچوب درب های معمولی به راحتی با فشار دیلم خم میشوند فرو میروند و در بعضی مواقع میشکنند. و باعث آزاد شدن زبانه قفل می شوند.

تفاوتی که بین درب ضد سرقت و درب معمولیست  در همین موارد خلاصه میشود به طوری که برای هر سه این حالت ها راهکار وجود دارد:

  1. قفل های گاوصندوقی: این قفل ها که نسل جدید قفل ها محسوب میشوند روی درب های ضد سرقت نصب میشوند و در صورت تمایل مشتری به صورت دوگانه نصب میشوند تا سارق برای باز کردن آن ها باید ساعت ها زمان صرف کند و همچنین به ابزارهای پیچیده ای نیاز دارد که عملا سارق را از باز کردن آن ها فراری می دهد.
  2. لنگه درب های ضد سرقت از پروفیل های صنعتی ساخته شده که چندین برابر پروفیل های معمولی ضخامت دارند این پروفیل های بسیار مستحکم را که می توانید در سایت ایستادر مشاهده کنید در مقابل دیلم کاملا مقاوم و قوی ظاهر می شوند و شانس تخریب لنگه را بسیار پایین میاورند.
  3. استفاده از چارچوب های انحصاری ایستادر: این چارچوب ها به صورت دو تکه طراحی می شوند و داخل آن ها با بتن پر می شود. به طوری که به هیچ وجه با دیلم خم نمیشوند و فرو نمیروند.

ما توانایی بالایی نداریم آیا خرید این درب ها ضرورتی دارد؟

بله، حتما. برای نمونه قیمت یک درب ضد سرقت ایرانی ضد دیلم ایستادر کمتر از یکی از وسایل صوتی تصویری منزل شماست. در صورتی که سارقی از منزل شما سرقت کند و تنها چند قطعه از لوازم را با خودش ببرد چندین برابر یک درب ضد سرقت باید هزینه کنید تا آن لوازم رو بتوانیند دوباره جبران کنید. پس با خرید یک درب ضد سرقت مناسب نه تنها هزینه زیادی پرداخت نمی کنید از هر نوع بیمه دیگری برای منزلتان پر سود تر است.

 

1398/05/20
19:31:57
5.0 / 5
4515
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری