لاشه بلیتی كه گران تمام شده!

لاشه بلیتی كه گران تمام شده!

به گزارش ارتباط با مشتری مدیر كل تعزیرات حكومتی استان بوشهر با تاكید بر لزوم رعایت سقف نرخ فروش بلیت در تمامی مسیرهای پروازی تصریح كرد: اشخاص می توانند با لاشه بلیت و مستند دریافتی از سایت كه قیمتی بیشتر از نرخ های اعلام شده خریداری نموده اند، گزارش خویش را به صمت و یا اداره تعزیرات ارائه نمایند تا رسیدگی شود.


زهرا افضلی نیا در گفتگو با خبرنگار ایسنا عنوان كرد: طی بخشنامه ای از جانب هواپیمایی كل كشور و پیشبینی یك سایت كه قیمت تمامی بلیت ها روزانه در آن اعلام می شود، هر شخصی كه مبادرت به خرید بلیت گرانتر از تعرفه های موجود كرده است با رفتن به این سایت می تواند هر گرانفروشی و تخلف در این ارتباط را روزانه گزارش دهد.
وی ادامه داد: در سایت مذكور با جستجوی پروازها هر كدام دارای حداكثر و حداقل نرخ قیمت است و اگر بلیتی بالاتر از نرخ اعلام شده به فروش رسیده باشد خریدار می تواند با استناد به قیمت اعلام شده در سایت شكایت خویش را مطرح كند.

مدیر كل تعزیرات حكومتی بوشهر با اشاره به اینكه پارسال سه بازرسی از راه تعزیرات انجام شده است، تصریح كرد: گروهی هم از بازرسی هواپیمایی كل كشور آمده و با همكاران صمت و تعزیرات، تخلف دو شركت احصا شد كه به سازمان پشتیبانی از مصرف كننده، اعلام و بعد از تشكیل پرونده هر كدام از شركت ها بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان جریمه شدند.

وی خاطرنشان كرد: با عنایت به اجبار بر رعایت سقف نرخ فروش بلیط در تمامی مسیرهای پروازی داخلی، نرخ های مصوب اجرایی از تاریخ اول تیرماه ۹۸ در سایت اینترنتی سازمان هواپیمایی كشور و یا تارنمای انجمن شركت های هواپیمایی، بارگذاری و در معرض دید عموم قرار داده شده است، بنابراین هرگونه رعایت نشدن سقف نرخ های عرضه شده، تخلف محسوب شده و برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

این مسئول خاطرنشان كرد: من از كلیه شهروندان درخواست دارم كه در زمان خرید قیمت ها را از راه سایت مورد بازنگری قرار دهند و در صورت هرگونه تخلف مراتب را به سازمان صمت و یا تعزیرات حكومتی گزارش دهند.

گفتنی است آدرس سایت اعلام شده برای پیگیری و بررسی نرخ بلیت ها www.cao.ir و یا تارنمای انجمن شركت های هواپیمایی است.
چندی است كه برخی مشتریان دفاتر هواپیمایی از افزایش قیمت بلیت در مسیرهای هوایی گلایه مندند و بعنوان مثال قیمت پرواز تهران - بوشهر ۸۰۰ هزارتومان تعیین شده است و یا در بعضی مسیرها به یك میلیون رسیده است.
چند پیش و در اردیبشت ماه هم ایسنا به نقل دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام نموده بود، درحالی كه قیمت ارز روند افزایشی شدیدی داشته، شركت های هواپیمایی و مسافرتی موج جدیدی از تبلیغ گرانی را راه انداخته اند.
برخی آژانس ها هم به دنبال این گرانی ها و افزایش هزینه سفر، در یك سال گذشته، اعلام ورشكستگی و تعلیق خودخواسته كرده اند. با این وجود بعضی شركت ها و آژانس های هواپیمایی و سامانه های رزرواسیون گردشگری، از گرانی جدیدی در سفرهای هوایی اطلاع داده اند.
در پیام های تبلیغاتی این آژانس های مسافرتی و هواپیمایی كه همزمان با بیان مواضع جدید ایران در مبحث برجام نشر داده شده به مردم اطلاع داده شده است كه «با توجه به احتمال افزایش قیمت ارز، سفارش می شود برای تهیه پرواز و هتل خارجی تعجیل كنید.»
باآنكه این گرانی به افزایش نرخ ارز ارتباط داده شده اما این شكل تبلیغ كردن و به تعجیل انداختن مردم اساسا نظم بازار را بر هم خواهد زد؛ تكرار تجربه ای كه پیشتر در خرید و فروش خودرو، مواد غذایی و حتی خود ارز، شاهد بوده ایم.
حرمت الله رفیعی - رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران - اما این اقدام آژانس ها و سامانه های رزرواسیون را به حساب ماندگاری مشتری می گذارد، هرچند كه این روش تبلیغ را تأیید نمی كند و در ادامه به ایسنا گفته: قیمت بلیت هواپیما بر مبنای نرخ تبدیل ارز (ROE) تعیین می شود كه تا همین اواخر، پایه محاسبه آن روی بیشتر از ۸ هزار تومان بود و حالا به بالای ۱۰ هزار تومان رسیده است. طبیعی است افزایش نرخ ارز، ROE را بالا ببرد اما تبلیغ و به تعجیل انداختن مردم برای خرید بلیت هواپیما نمی تواند ROE (نرخ تبدیل ارز به ریال) را تغییر دهد. به عبارتی چنین تبلیغاتی روی گران شدن قیمت بلیت هواپیما، آن قدری كه ارز تأثیر دارد، اثر ندارد.1398/05/27
13:05:51
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: بازار , خدمات , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری