مدیركل حمایت از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار:

تجمع كارگران هفت تپه در فصل برداشت به صلاح نیست

تجمع كارگران هفت تپه در فصل برداشت به صلاح نیست

ارتباط با مشتری: مدیركل حمایت از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار با تاكید بر پیگیری خواسته های صنفی كارگران كشت و صنعت هفت تپه، هرگونه تجمع در فصل برداشت را به صلاح كارگران ندانست و از كارفرما خواست تا در مقابل تلاش و زحمت كارگران اهتمام خودرا در پرداخت بموقع حقوق آنها بكار گیرد.


كریم یاوری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سفر خود به اهواز و حضور در جمع كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه اظهار نمود: به نمایندگی از وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در جمع كارگران كشت و صنعت نیشكر هفت تپه حضور پیدا كردیم و ضمن ابلاغ پیام وزیر كار از كارگران خواستیم تا برای جلوگیری از هدر رفت زحماتشان در فصل برداشت به فعالیت كاری ادامه دهند.
تجمع كارگران در فصل برداشت به صلاح نیست
وی با بیان این كه تجمع برای درخواستهای صنفی در فصل برداشت به صلاح كارگران نیست، اظهار داشت: با عنایت به آنكه ادامه فعالیت كارگران در فصلی كه برای كشت نیشكر اهمیت بسیاری دارد از كارگران دعوت كردیم كه خواسته های صنفی خودرا بوسیله نمایندگان خود و از مجاری قانونی پیگیری كنند.
مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار با تعریف مفاهیم كارگر، كارفرما و كارگاه با استناد به قانون كار اظهار داشت: كارگر كسی است كه به هر عنوان در مقابل دریافت حق السعی شامل مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا به درخواست كارفرما كار می كند و در مقابل دریافت حق السعی باید نهایت اهتمام و تلاش خودرا برای كار بهتر و با كیفیت تر بكار گیرد و در انجام وظایفی كه به عهده دارد جدیت و كوشش لازم را در كمیت و كیفیت كار به عمل آورد.
پرداخت بموقع حقوق كارگران از طرف كارفرما
یاوری اشاره كرد: در مقابل كارفرما هم باید به ازای تلاش و جدیت كارگر برای انجام وظایف در پرداخت بموقع حقوق كارگر تمام اهتمام خودرا بكار گیرد تا با همدلی و صمیمیت میان كارگر و كارفرما رونق تولید حاصل شود.
بگفته وی، خواسته های صنفی كارگرانی كه از مجاری قانونی پیگیری می شود مورد رسیدگی و توجه و حل و فصل قرار می گیرد.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در ایام اخیر برخی از كارگران شركت نیشكر هفت تپه در اعتراض به عدم تمدید قرارداد بعضی از همكاران خود تجمع كرده بودند كه با وعده مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و مذاكره با كارفرما جهت بازگشت به كار به تجمع خود اختتام دادند.
منبع:

1398/07/09
22:35:38
5.0 / 5
4099
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری