رئیس دبیرخانه ساماندهی مشاغل خانگی در اهواز:

باید به شكلی عمل كرد كه مشتریان سراغ تولید كنندها بروند

باید به شكلی عمل كرد كه مشتریان سراغ تولید كنندها بروند

به گزارش ارتباط با مشتری رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی به دنبال این هستیم كه مشتریان به سراغ تولیدكنندگان بروند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، مهناز امامدادی ظهر امروز در كارگاه آموزشی یك روزه الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در اهواز با حضور ارسلان غمگین سرپرست تعاون، كار و رفاه اجتماعی خوزستان، رئیسان و كارشناسان اشتغال ستادی و اجرایی در اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خوزستان برگزار شد، تاكید كرد: باید محصولات مشاغل خانگی به جایگاهی برسد كه خود مشتریان به سراغ تولیدكنندگان بروند و مشكلی در بازاریابی وجود نداشته باشد.
او اظهار داشت: ۳۲۰ رشته مشاغل خانگی همچون قالی بافی، خیاطی، پرورش دام و طیور، گیاهان دارویی، تراش سنگ های قیمتی، آی تی، آی سی تی، تولید محتوا، انیمیشن و صنایع تبدیلی و تكمیلی مربوط به جهاد كشاورزی داریم كه بیشترین متقاضی را دارند. البته در مشاغل خانگی رشته های قدیمی را كنار نمی گذاریم و همواره توسعه، نوآوری و خلاقیت در آنها را در دستور كار داریم و در كنار مشاغل سنتی به رشته های جدید نیز می پردازیم.
وی اضافه كرد: مشاوره های تلفنی، ویراستاری و ترجمه متون همچون مشاغل خانگی جدیدی است كه با عنایت به جمعیت فارغ التحصیل به آن توجه داریم و اهتمام در گسترش این مشاغل هستیم.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی اظهار داشت: وابستگی زیاد متقاضیان مشاغل خانه به تسهیلات و وام یكی دیگر از مشكلات است در صورتیكه معتقدیم كاری كه با وام آغاز می شود نمی توان بر پایداری و سطح درآمد آن برنامه ریزی كرد و پایداری و درآمدزایی نخواهد داشت اما متاسفانه اغلب متقاضیان امید و نگاه شان به تسهیلات است و تلاش مان براین است كه وابستگی به تسهیلات را كاهش دهیم.
وی اضافه كرد: سوژه مهم استفاده درست از تسهیلات است در صورتیكه افراد بدون اطلاع كافی از رشته فعالیت خود و بازار كار آن درخواست دریافت تسهیلات می دهند و خودرا بدهكار می كنند و بعد هم در شغل خود موفق نمی شوند.
امامدادی اظهار داشت: شروع كارها بدون مطالعه لازم یكی از اشكالات است. باید شناخت كافی از بازار داشته باشند. میزان علاقه افراد نیز در این اشتغال مهمست.
همچنین حسینی نژاد معاون كارآفرینی و اشتغال اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به نقش كسب و كارهای خرد در اشتغال استان اظهار داشت: كسب و كارهای خرد بیشتر رشد می كنند و از بازدهی بیشتر و انحراف كمتری برخوردار بوده و سهم بیشتری را در اشتغال به خود اختصاص داده اند.


منبع:

1398/08/13
18:21:30
5.0 / 5
4243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری