در نشست شورای عالی كار؛

بخشنامه ساخت مسكن كارگران اصلاح گردید

بخشنامه ساخت مسكن كارگران اصلاح گردید

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ایجاد سرپناه برای كارگران فاقد مسكن، موضوعی اساسی است كه تمام نهادهای مرتبط در سطح كشور باید برای تحقق آن اقدام های عملی و جدی انجام دهند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، شورای عالی كار با حضور «محمد شریعتمداری» و نمایندگان تشكل های كارگری و كارفرمایی برگزار و اصلاح بخشنامه ماده ۱۴۹ قانون كار بررسی گردید.
وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همكاری با وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسكن كارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، ساخت واحدهای مسكونی مناسب و مقرون به صرفه در شهرهای هدف را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: سوژه تأمین مسكن مناسب برای كارگران فاقد مسكن باید با اقدامات متمركز پیگیری شود.
در این جلسه بخشنامه ماده ۱۴۹ قانون كار كه برمبنای آن تكالیفی برای تأمین مسكن بر عهده جامعه كارفرمایی و دولت در تبصره های یك و دو این ماده پیش بینی شده است، اصلاح گردید.
پیش نویس بخشنامه ماده ۱۴۹ قانون كار كه در ۱۰ ماده از طرف معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی و با نظرخواهی از شركای اجتماعی تهیه و تنظیم شده است در این جلسه قرائت و بعد از بررسی تعدادی اصلاحات عبارتی به تأیید اعضا شورای عالی كار رسید تا برای تصویب نهایی به هیأت دولت تقدیم شود.
همچنین در ادامه این جلسه، سوژه اصلاح ماده ۶ بخشنامه انجمن های صنفی مطرح و مقرر شد ظرف مدت یك هفته این پیشنهاد در كمیته تخصصی با حضور نمایندگان كارگری و كارفرمایی و اداره كل سازمان های كارگری و كارفرمایی بررسی و متن اصلاحی برای تأیید به شورای عالی كار منعكس شود.
گفتنی است حاتم شاكرمی معاون روابط كار، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر، محمد كبیری معاون امور تعاون، نماینده شهرداری تهران، نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت وزارت اقتصاد، راه شهرسازی و بانكهای توسعه تعاون و رفاه كارگران و رؤسای اتحادیه های اسكان و امكان نیز در این جلسه حضور داشتند.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، یكشنبه هفته جاری تفاهم نامه همكاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حوزه مسكن با حضور وزرای دو وزارتخانه با هدف تأمین مسكن جامعه كارگری، بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به امضا رسید.
در قالب این تفاهم نامه مقرر شد ۲۰۰ هزار مسكن طی سال آینده برای این گروه از جامعه ساخته شود و از ظرفیت منابع مالی بانكهای مسكن، توسعه تعاون و رفاه كارگران نیز استفاده گردد.


منبع:

1398/10/08
20:14:23
5.0 / 5
3920
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , بانك , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری