نرخ بیكاری آلمان چقدر است؟

نرخ بیكاری آلمان چقدر است؟

به گزارش ارتباط با مشتری نرخ بیكاری در بزرگترین اقتصاد اروپایی در سطح ۳.۱ درصد باقی ماند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از تریدینگ اكونومیكس، تا آخر ماه دسامبر متوسط نرخ بیكاری در بزرگ ترین اقتصاد اروپا به ۳.۱ درصد رسید كه با اینكه در مقایسه با ماه قبل تغییری نكرده است اما كماكان پایین ترین نرخ ثبت شده در آلمان طی حدود چهار دهه اخیر به حساب می آید.
طی این مدت شمار افراد فاقد شغل آلمانی بدون تغییر نسبت به ماه قبل به یك میلیون و ۳۶۰ هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان هم در آلمان در ماه دسامبر بدون تغییر نسبت به ماه نوامبر در سطح ۴۲ میلیون و ۱۶۰ هزار نفر باقی مانده است. در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۱۸، شمار بیكاران آلمانی ۱.۴۲ میلیون نفر كمتر شده و شمار افراد شاغل هم ۰.۷ درصد بیشتر شده است.
نرخ بیكاری جوانان كه مبین بیكاری جمعیت زیر ۲۵ سال است هم بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح ۵.۹ درصد باقی ماند. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیكاری در این كشور عموماً كاهشی بوده است. اولین آمار بازار كار بعد از اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ منتشر و نرخ بیكاری این كشور ۴.۹ درصد اعلام گردید.
لازم به ذكر است كه متوسط نرخ بیكاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹معادل ۵.۵۴ درصد بوده كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۰با ۱۱.۵ درصد و كمترین رقم ثبت شده هم مربوط به مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.
از سوی دیگر نرخ بیكاری در دیگر كشور آلمانی زبان یعنی اتریش هم به یكی از كمترین سطوح چند سال گذشته خود رسیده است؛ بگونه ای كه نرخ بیكاری در ماه دسامبر با ۰.۲ درصد كاهش نسبت به ماه قبل به ۸.۵ درصد رسید. طی این مدت شمار افراد بیكار با ۵۸۴۲ نفر كاهش به ۳۴۹ هزار و ۷۹۵ نفر رسید.
متوسط نرخ بیكاری در اتریش طی بازه زمانی ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ معادل پنج درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژانویه۲۰۱۶ با ۱۰.۹ درصد و كمترین رقم ثبت شده هم مربوط به اوت۱۹۷۴ با ۰.۵ درصد بوده است.1398/10/20
16:10:42
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , شغل , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری