در گفت وگو با ارتباط با مشتری مطرح شد؛

پیش بینی افزایش دستمزد كارگران در سال آینده

پیش بینی افزایش دستمزد كارگران در سال آینده

به گزارش ارتباط با مشتری یك كارشناس حوزه كار با پیش بینی افزایش حداقل دستمزد كارگران، اظهار داشت: علاوه بر افزایش نقدی دستمزد باید بن خواروبار و كمك هزینه مسكن كارگران در سال آینده افزایش قابل توجهی داشته باشد.حمید حاج اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا، درباره افزایش حداقل دستمزد سال آینده كارگران ابراز عقیده كرد و اظهار داشت: با وجود آنكه دولت در بودجه سال آینده درصد افزایش حقوق كاركنان را ۱۵ درصد اعلام نموده ولی این میزان درباب دستمزد كارگران بیشتر از ۱۵ درصد خواهد بود و برآورد من این است كه بیشتر از ۳۰ درصد در حداقل دستمزد افزایش خواهد یافت.

وی افزود: طبعا درباب سایر سطوح مزدی نباید قدرت خرید كم شود و پس اگر عده ای افزایش دستمزد كارگران را تورم زا می دانند باید راهكارهای حمایتی عملیاتی از كارگران را پیش بینی كنند.

اختصاص بن كالا و حق مسكن در كنار افزایش نقدی دستمزد

این كارشناس حوزه كار اشاره كرد: تاكید ما این است كه برای تقویت معیشت كارگران در سال آینده تنها به افزایش نقدی روی نیاوریم بلكه بن خواربار و افزایش كمك هزینه مسكن را نیز مدنظر قرار بدهیم.

حاج اسماعیلی اظهار داشت: گروه كارگری در شورای عالی كار باید دولت را مجاب كنند كه تعهدات بیشتری را برای پشتیبانی از كارگران در سال آینده بپذیرد. هم اكنون بحث تخصیص كالاهای اساسی به شكل غیر نقدی در كنار افزایش دستمزد می تواند بعنوان یك راهكار مناسب مطرح شود و به كاهش هزینه های زندگی كارگران كمك نماید.

وی اضافه كرد: اگر بخواهیم دستمزدها را به شكل نقدی افزایش دهیم ممكنست به سبب تصوری كه نسبت به بار تورمی آن وجود دارد، با مخالفتهایی روبه رو شویم بدین جهت پیشنهاد می شود فارغ از افزایش حداقل مزد، سبد كالا و حق مسكن كارگران برای سال آینده افزایش قابل توجهی داشته باشد.

پرداخت وام های ودیعه مسكن ارزان به كارگران

این كارشناس حوزه كار اظهار داشت: باتوجه به اهمیتی كه مسكن در كشور پیدا كرده و دولت هم ساخت و ساز مسكن ارزان قیمت را برای جلوگیری از فشار گرانی مسكن بر دهكهای ضعیف در دستور كار قرارداده است لازم است وام های ودیعه اجاره مسكن با نرخ های پایین به كارگران پرداخت گردد.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، شورای عالی كار اسفند ماه سال قبل حداقل دستمزد سال ۹۸ كارگران را ۳۶.۵ درصد افزایش داد و آنرا از یك میلیون و ۱۱۲ هزار تومان به یك میلیون و ۵۱۷ هزار تومان افزایش داد. برابر ماده ۴۱ قانون كار شورای عالی كار همه ساله میزان حداقل دستمزد كارگران برای نقاط مختلف كشور یا صنایع مختلف را برمبنای درصد نرخ تورم اعلامی بانك مركزی و سبد معیشت خانوار تعیین می كند.

منبع:

1398/11/27
14:56:24
5.0 / 5
4112
تگهای خبر: بانك , بودجه , تورم , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری