طبق اعلام بانك مركزی

بازار مسكن تكان خورد، معامله ۷۳۴۰۰ واحد

بازار مسكن تكان خورد، معامله ۷۳۴۰۰ واحد

به گزارش ارتباط با مشتری آمار بانك مركزی از آن حكایت می كند كه معاملات مسكن در بهمن سال جاری نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل، رشد داشته كه این مورد می تواند حاكی از حركت بازار مسكن به سمت رونق باشد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین آمار بانك مركزی از تحولات بازار مسكن شهر تهران در بهمن سالجاری تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی در این ماه به ۱۳ هزار و ۳۰۰ واحد رسید كه نسبت به ماه گذشته ۲۴.۱ و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۲ درصد افزایش داشته است.
همینطور در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یك مترمربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملكی شهر تهران ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود كه نسبت به بهمن ماه سال قبل ۴۴.۴ درصد افزایش داشته است.
برپایه این گزارش از مجموع واحدهای مسكونی معامله شده در شهر تهران واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۴۳.۲ درصد بیشترین سهم از معاملات را به خود اختصاص داده اند كه البته نسبت به بهمن ماه سال قبل این سهم ۱.۱ درصد كاهش یافته است.
از جانب دیگر از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران منطقه ۵ با سهم ۱۷.۱ از كل معاملات بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده و مناطق ۲ و ۴ هم با سهمی بیشتر از ۹ درصد در رتبه های بعدی قرار دارد.
این در شرایطی است كه متوسط قیمت یك مترمربع زیربنای مسكونی معامله شده در منطقه یك شهر تهران ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده و در منطقه ۱۸ هم متوسط قیمت هفت میلیون و ۱۶۰ هزار تومان بوده است كه بدین سان این مناطق بیشترین و كمترین متوسط قیمت یك مترمربع زیربنای مسكونی در شهر تهران را به خود مختص كرده است.
برپایه گزارش بانك مركزی، تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران در طول ۱۱ ماهه سالجاری به حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسكونی رسیده كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل كاهش ۳۵.۶ درصدی را نشان داده است.
در عین حال متوسط قیمت یك مترمربع بنای واحد مسكونی در این مدت ۱۳ میلیون تومان بوده كه نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۳.۵ درصدی داشته است.
این گزارش از آن حكایت می كند كه در بهمن سالجاری بیشترین واحدهای مسكونی معامله شده در دامنه قیمتی ۹ تا ۱۰.۵ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا بوده اند كه این واحدها ۱۰.۵ درصد از كل معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده اند و توزیع حجم معاملات بگونه ای بوده است كه ۵۶.۴ درصد واحدهای مسكونی با قیمتی كمتر از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسكونی شهر تهران معامله شده اند.
پرطرفدارترین واحدهای مسكونی معامله شده هم در این ماه هم واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متری بوده كه ۱۴.۵ درصد از معاملات را در بر می گیرد و بعد از آن واحدهای دارای زیربنای ۶۰ تا ۷۰ و ۷۰ تا ۸۰ مترمربع در رتبه های بعدی قرار می گیرند.
اغلب واحدهای مسكونی معامله شده در شهر تهران در بهمن ماه سالجاری با سهم ۱۱.۷ درصد ارزشی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان داشته اند.
گزارش بانك مركزی نشان داده است كه شاخص كرایه مسكن اجاری در شهر تهران و در كل مناطق شهری در بهمن سالجاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹.۴ و ۳۱.۵ درصد افزایش داشته است.1398/12/08
14:37:03
5.0 / 5
3518
تگهای خبر: بازار , بانك , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری