در گزارش ارتباط با مشتری مطرح شد

4 میلیون كارگر با بیمه خاص خارج از حمایت های كرونایی

4 میلیون كارگر با بیمه خاص خارج از حمایت های كرونایی

به گزارش ارتباط با مشتری رئیس انجمن صنفی كارگران ساختمانی با اشاره به غفلت دولت از ۴میلیون كارگر تحت پوشش بیمه خاص اظهار داشت: باوجود اینكه این كارگران بخاطر انتشار كرونا بیكار شده اند دولت برنامه ای برای پشتیبانی از آنها ندارد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، یكی از مهم ترین تبعات شیوع كرونا، تعطیل و یا نیمه تعطیل شدن بخش ساخت و ساز كشور بوده است. این مسئله علاوه بر وارد كردن ضرر و زیان به این بخش مولد، منجر به بیكاری كارگران ساختمانی شده است. در این بین مسئله مهم تر این است كه با عنایت به این كه كارگران ساختمانی، كارفرمای ثابت و قرارداد بیمه ای ندارند، مشمول بیمه بیكاری نمی شوند.
در همین ارتباط، اكبر شوكت رئیس انجمن صنفی كارگران ساختمانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: متأسفانه با عنایت به این كه كارگران ساختمانی كارفرمای ثابت و قرارداد بیمه ای ندارند، مشمول بیمه بیكاری هم نیستند.
وی خاطرنشان كرد: ما انتظار داشتیم با عنایت به بروز شرایطی همچون سیل، زلزله و اخیراً شیوع كرونا، دولت یك برنامه ریزی برای پشتیبانی از معیشت كارگران ساختمانی انجام می داد.
وی اضافه كرد: دولت به صندوق بیمه بیكاری برای پشتیبانی از افرادی كه مشمول بیمه بیكاری هستند، ۵ هزار میلیارد تومان كمك كرده است. این در شرایطی است كه تمام اطلاعات و آمار افراد دارای بیمه خاص همچون رانندگان برون شهری و درون شهری، كارگران ساختمانی، خادمین مساجد، كارگران ساختمانی، زنبورداران و … در اختیار سازمان تأمین اجتماعی و سامانه خدمات رفاه ایرانی ها قرار دارد و دولت می توانست با استفاده از این اطلاعات به این قشر كه كلاً ۴ میلیون نفر هستند كمك نماید. باید توجه كرد كه این افراد هیچكدام بیمه بیكاری ندارند.
شوكت افزود: هم اكنون ۹ میلیون نفر بیمه شده الزامی در كشور وجود دارد كه مشمول حمایت صندوق بیمه بیكاری هستند و دولت به این افراد ۵ هزار میلیارد تومان كمك كرده است اما به این ۴ میلیون نفر كه هیچ گونه اندوخته ای در صندوقشان ندارند یك ریال هم كمكی نشده است.
هیچ گونه تسهیلاتی به كارگران ساختمانی نداده اند
وی اظهار داشت: انتظار داشتیم دولت عادلانه اعتبار را بین كارگران تقسیم می كرد؛ بگونه ای كه مثلاً ۳ هزار میلیارد تومان برای دارندگان بیمه الزامی و ۲ هزار میلیارد تومان هم برای دارندگان بیمه های خاص كه صندوق ندارند و اطلاعاتشان در دست دولت هست در نظر می گرفت. با عنایت به این كه حدود ۳۰ درصد از این افراد وضعیت مالی بدی دارند دولت حداقل می توانست این افراد را ساماندهی كند و به این قشر اعتباری اختصاص می داد.
رئیس انجمن صنفی كارگران ساختمانی اضافه كرد: هر روز دفاتر انجمن صنفی ما در سرتاسر كشور شاهد رجوع كارگران هستند. كارگرانی كه با عزت زندگی می كنند و حال چند ماه است كه حقوقی دریافت نكرده اند. كارگران ساختمانی زمستان و ایام سرد سال شغلشان ریزش می كند و حال ایام كرونایی باعث شده، این اوضاع بدتر شود.
وی افزود: هم اكنون مشاغل ساختمانی تقریباً به تعطیلی كامل درآمده و این در حالیست كه كارگر ساختمانی یك روز سركار نرود برای روز بعد، پول ندارد. همینطور قطع ارتباط بین استانی باعث شد رانندگان برون شهری (شوفر) یك ریال در این دو ماه حقوق دریافت نكند.
شوكت در مورد عرضه تسهیلات به كارگران ساختمانی، اظهار داشت: در حد حرف باقی مانده است و تابحال هیچ گونه تسهیلاتی به كارگران ساختمانی داده نشده است.
وی اضافه كرد: خود انجمن ها با كمك خیریه ها بسته های هر چند جزئی را تهیه كرده و به بعضی از كارگران داده اند، اما تابحال از هیچیك از نهادهای دولتی و شبه دولتی هیچ گونه تسهیلاتی به كارگران ساختمانی اعطا نشده است.
شوكت اظهار داشت: در مورد وضعیت كارگران ساختمانی، نامه كتبی به وزارت كار و … نوشتیم اما همه توجه ها به كارگران ساختمانی در حد شوی تلویزیونی باقی مانده است.

1399/02/04
20:02:13
5.0 / 5
2926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری