دو سوم هواپیماهای جهان زمین گیر شده اند!

دو سوم هواپیماهای جهان زمین گیر شده اند!

ارتباط با مشتری: آمارها حاكی از آنست كه بیش از دو سوم هواپیماهای مسافربری فعال در ناوگان هوایی ایرلاین های مختلف زمین گیر شده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته از طرف موسسه تحقیقاتی Cirium بیش از دو سوم هواپیماهای مسافربری فعال در ناوگان هوایی های مختلف در سراسر جهان تحت تاثیر شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا زمین گیر شده است.
البته بنظر می رسد که با کاهش تدریجی محدودیت های تردد از طرف دولت کشورهای مختلف، صنعت هوایی بار دیگر احیا شده و تعداد بیشتری پرواز به مقاصد مختلف در حال انجام می باشد.
طبق تحلیل و بررسی های کارشناسان و مفسرین این موسسه به نقل از وب سایت simpleflying، تعداد هواپیماهای فعال و عملیاتی در هفته ۲۷ آوریل لغایت ۴ مه ۲۰۲۰، ۶ درصد افزایش یافته است.
همزمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا خیلی از دولت های مختلف در سراسر جهان به بستن مرزهای هوایی و اعلام قرنطینه و اعمال محدودیت های جدی و سخت گیرانه برای تردد شهروندان روی آوردند تا بتوانند بدین ترتیب به قطع زنجیره انتقال و انتشار این بیماری کشنده بپردازند.
با تشدید بحران پاندمی کرونا در کشورهای مختلف جهان، خیلی از ایرلاین ها بمنظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همین طور حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پروازهای خود به مناطق گسترده ای از جهان که الان با کرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند. همین لغو پروازها باعث شده که شرکت های هواپیمایی ضرر و زیان های مالی گسترده ای را متحمل شوند و خیلی از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آنها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. خیلی از هواپیماها نیز الان در فرودگاه های بزرگ و پر تردد جهان زمین گیر شده اند.
همه این مسائل باعث شده که خیلی از کارشناسان و مفسرین فعال در حوزه هوانوردی، صدمات وارده از طرف شیوع ویروس کرونا بر صنعت هوانوردی و گردشگری را به حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر به برج های دوقلوی ایالات متحده آمریکا تشبیه کنند که البته به عقیده آنها لطمه های این ویروس خطرناک بمراتب بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد بود به شکلی که انتظار می رود شیوع ویروس کرونا در جهان عنوان بزرگترین کابوس برای ایرلاین ها را به خود اختصاص دهد.
کارشناسان سازمان هوانوردی بین المللی غیرنظامی ایکائو (ICAO) و سازمان حمل و نقل هوایی یاتا (IATA) نیز پیش تر با انتشار گزارش های مفصل، درباب ضرر و زیان های مالی گسترده شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان تحت تاثیر شروع ویروس کرونا به شدت ابراز نگرانی کرده بودند.
منبع:

1399/02/26
14:13:41
5.0 / 5
2880
تگهای خبر: جامعه , درآمد , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری