پرداخت وام كرونا به كاركنان رسانه ها و مشاغل فرهنگی

پرداخت وام كرونا به كاركنان رسانه ها و مشاغل فرهنگی

به گزارش ارتباط با مشتری در جهت اعلام ۱۳ گروه شغلی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی كرونا از جانب وزارت كار، مراكز و موسسات فرهنگی و هنری، آموزشی و رسانه ای هم مشمول دریافت این تسهیلات شناخته شده اند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بر این اساس مشاغل فرهنگی، هنری و کارکنان رسانه هایی که از کرونا صدمه دیده اند، می توانند به سامانه کارا رجوع و برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی کرونا ثبت نام کنند.
دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام اخیر در فراخوانی از صاحبان مشاغل و کسب و کارهای فرهنگ و هنر و رسانه متضرر از کرونا دعوت کرده بود، در صورتیکه اطلاعات خویش را قبلا و در بازه زمانی مشخص شده در "سامانه ساماندهی" کرونای این وزارتخانه به ثبت رسانده اند برای ثبت درخواست دریافت تسهیلات بنگاه های صدمه دیده از کرونا به نشانی https: //corona-kara.mcls.gov.ir/ رجوع کنند.
پیش از این معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پرداخت بیمه بیکاری به کارکنان رسانه ها اطلاع داده و اعلام نموده بود خبرنگاران و کارکنان رسانه های مشمول قانون کار که شغل خویش را امسال از دست داده اند و یا فعالیت آنها در ماه های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ به علت شیوع کرونا (حوادث غیر مترقبه) به حالت تعلیق درآمده است، مشمول بیمه بیکاری می شوند.
بر همین اساس، مشمولان برای ثبت درخواست بیمه بیکاری احتیاج به رجوع حضوری ندارند و به منظور رعایت مهلت قانونیِ بیمه بیکاری، لازم است درخواست خویش را تا آخر اردیبهشت ماه جاری از راه رفتن به سامانه بیمه بیکاری به نشانی https: //bimebikari.mcls.gov.ir/Darkhast.aspx ثبت و دنبال کنند.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، ثبت نام متقاضیان تسهیلات حمایتی کرونا از روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در سامانه کارا شروع شده و طبق اعلام وزارت کار یک میلیون کارگاه دارای شماره و ثبت شده، با ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار کارگر و نیروی انسانی مشمول مصوبه دریافت تسهیلات کرونایی هستند. تابحال بیشتر از ۱۸ هزار نفر از کارفرمایان و بنگاههای اقتصادی در سامانه ثبت نام کرده اند.
منبع:

1399/02/28
14:36:33
5.0 / 5
2699
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری