عضو كارگری شورای عالی كار

جلسه مقدماتی شورایعالی كار درباره حق مسكن این هفته

جلسه مقدماتی شورایعالی كار درباره حق مسكن این هفته

به گزارش ارتباط با مشتری عضو كارگری شورایعالی كار اظهار داشت: برای نزدیك شدن نظرات اعضای شورایعالی كار در مورد میزان افزایش حق مسكن مشمولان قانون كار مقرر است این هفته جلسه مقدماتی برگزار گردد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بعد از تصویب و ابلاغ حداقل دستمزد سال ۹۹ حقوق بگیران تأمین اجتماعی و حواشی بوجود آمده پیرامون آن (مخالفت نماینده کارگری با میزان افزایش حداقل دستمزد و عدم تأمین نظر آنها)، چندی قبل محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نمود که وزارت کار به دنبال پر کردن خلأ دستمزدی کارگران است و افزایش حق مسکن را اهرمی برای رشد دستمزد کارگران می داند؛ بر همین مبنا مقرر شد جلسه شورایعالی کار در روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه برای تعیین «حق مسکن» تشکیل گردد.
اما به علت کنار گذاشته شدن وزیر صمت و به تبع آن عدم معرفی نماینده صنعتی و عدم حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورا، این جلسه لغو و مقرر شد تاریخ برگزاری جلسه اعلام گردد.
در این ارتباط، محمدرضا تاجیک در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد برگزاری جلسه شورایعالی کار، تصریح کرد: تاریخ برگزاری جلسه هنوز مشخص نشده است؛ اما با پیگیری هایی که از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردیم قرار شده این هفته جلسه ای مقدماتی به صورت سه جانبه بین نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار گردد.
نماینده مجمع عالی کارگران در شورایعالی کار در مورد اینکه جلسه اصلی چه زمانی برگزار می شود، اضافه کرد: هدف از برگزاری جلسه این هفته، نزدیک شدن نظرات کارگران و کارفرمایان به یکدیگر است و اگر به نکات مثبتی در این نشست برسیم، طبق اعلام وزارت کار، برگزاری جلسه شورایعالی کار مشکلی نخواهد داشت.
وی افزود: باآنکه دولت (وزیر کار) مبحث جلسه را تصمیم گیری درباره «حق مسکن» اعلام نموده اما نمایندگان کارگران در شورایعالی کار، همچنان روی موضع خود یعنی افزایش (اصلاح) حداقل دستمزد هستند و این مورد را در جلسه مطرح خواهیم کرد.
رئیس مجمع نمایندگان کارگری استان تهران با اشاره به جلسه شورایعالی کار که چندی قبل لغو شد، اظهار داشت: نظر نمایندگان کارگران بر این است که حتما وزیر اقتصاد و سرپرست وزارت صمت در این نشست حضور داشته باشند تا با اجماع، حق مسکن تصویب شود و بدین سان در هیأت دولت به مشکلی برنخورد؛ جلسه قبلی هم بنابراین لغو شد.


1399/03/13
23:15:21
5.0 / 5
2262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری