هیاهوی سلطان های مسكن پردیس پس از افزایش آورده

هیاهوی سلطان های مسكن پردیس پس از افزایش آورده

ارتباط با مشتری: اعتراض ها به دریافت 20 درصد هزینه های مسكن مهر پردیس از طرف دلالان در حالی بالا گرفته كه یك عضو هیئت مدیره عمران پردیس، دستورالعمل افزایش قیمت را مصوبه شورای مسكن استان می داند و می گوید كه متقاضیان واقعی مشمول رشد هزینه ها نمی شوند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، دلالان مسکن پردیس به همان اندازه که از ارزش افزوده واحدهای​ مسکن مهر خوشحال هستند، ظاهراً از مصوبه قانونی شورای مسکن استان برای افزایش آورده ناراحتند.
زمانی که در سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ از متقاضیان برای ثبت نام در مسکن مهر پردیس دعوت شد هزینه ساخت هر متر مربع حدود ۳۰۰ هزار تومان بود که باتوجه به رشد هزینه ها در مرحله بعد به متری ۴۰۰ هزار تومان، سپس ۵۵۰ هزار تومان و در آخرین مرحله برمبنای برآوردها در تیرماه ۱۳۹۸ به یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید.
آورده نیز ابتدا در سال ۱۳۹۲ حدود ۲۰ میلیون تومان و وام بانکی ۲۵ میلیون تومان بود. به تدریج با افزایش هزینه ها آورده به ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان و طبق آخرین مصوبه در سال ۱۳۹۸ وام به ۵۰ میلیون تومان رسید. اما این مبالغ کفاف تکمیل واحدها را نمی داد بنا بر این دولت در قانون بودجه ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ از محل منابع دولتی برای آماده سازی و همین طور تکمیل واحدهای مسکن مهر بهره برد.
از طرف دیگر برمبنای قانون ساماندهی، معاونت عمرانی استانداری تهران در اواخر تیر ماه ۱۳۹۸ اجازه دریافت ۱۰۰ درصد هزینه های افزایش قیمت از متقاضیان را صادر کرد. هرچند این دستورالعمل ظاهراً به سبب مراعات حال متقاضیان حدود ۱۰ ماه مسکوت ماند اما بی توجهی به آن می توانست به نفع دلالان و سفته بازان مسکن مهر تمام شود.
بنا بر این شرکت عمران پرند و پردیس از خرداد سال جاری تصمیم گرفتند حدود ۲۰ درصد از هزینه ای که قانون به آنها اجازه داده بود را فقط از متقاضیانی که از این پس مبادرت به فروش واحدهای مسکن مهر می کنند، دریافت کند. این اختیار به شرکت عمران شهر جدید اندیشه و هشتگرد نیز داده شده است.
مدیرعامل عمران پردیس، این اقدام را در جهت مقابله با محتکرانی دانست که دائماً بر طبل گرانی در بازار مسکن پردیس می کوبند. بررسی ها نشان میدهد بعد از حدود ۱۳ روز که از ابلاغیه شرکت عمران پردیس برای افزایش حدود ۲۰ میلیون تومانی آورده دلالان سرمایه گذاران میگذرد تنها یک نفر مبلغ ۲۰ میلیون تومان افزایش آورده را پرداخت کرده است؛ در صورتیکه فضا سازی این افراد در فضای مجازی بسیار گسترده است؛ افرادی که عمدتاً خودرا پشت متقاضیان واقعی پنهان میکنند.
متقاضیان واقعی شامل افزایش قیمت نمی شوند
یک عضو شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره افزایش حدود ۲۰ میلیون تومانی آورده متقاضیان مسکن مهر اظهار داشت: هیچ یک از نفرات اولیه که در واقع گروه هدف مسکن مهر پردیس بودند شامل افزایش قیمت نمی شوند و کماکان از منابع دولتی برای تکمیل واحدهای این افراد استفاده می شود.
پیمان پیرفرشی اضافه کرد: کسانی هم که قبلاً به قصد سرمایه گذاری مبادرت به خرید کرده اند هم مشمول دستورالعمل افزایش آورده نیستند. فقط به این افراد دو سه ماه فرصت داده شده تا واحد خودرا تعیین تکلیف کنند و کارهای قانونی را انجام دهند.
وی اشاره کرد: ما فقط ابلاغ کردیم که از این تاریخ به بعد کسانی که می خواهند واحد خریداری کنند ۲۰ درصد افزایش هزینه ها را متقبل شوند. این اقدام به این علت انجام شد که با دلالانی که تعداد زیادی از واحدهای پردیس را احتکار کرده اند مقابله شود. هرچند کماکان از ۸۰ درصد منابع دولتی برای تکمیل واحدهای این افراد نیز استفاده می شود.
انتقادهای دلالان مسکن مهر پردیس به افزایش آورده در حالی انجام می شود که قیمت واحدهای آنها ۴۰۰ تا ۵۰۰ درصد افزایش یافته است؛ دلالانی که ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد را در اختیار دارند.
گفته می شود، بعضی افراد ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ واحد در پردیس خریده اند که از آنها بعنوان سلطان های مسکن پردیس نام برده می شود.
منبع:

1399/03/15
14:28:50
5.0 / 5
2453
تگهای خبر: بازار , بانك , بودجه , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری