مهر خبر می دهد

اجماع شورایعالی كار برای افزایش 200 هزار تومانی حق مسكن كارگران

اجماع شورایعالی كار برای افزایش 200 هزار تومانی حق مسكن كارگران

به گزارش ارتباط با مشتری بعد از ساعتها مذاكره اعضای شورایعالی برای افزایش حق مسكن كارگران از ۱۰۰ به ۳۰۰هزارتومان به اجماع رسیدند. این پیشنهاد جهت تصویب به دولت خواهد رفت؛در این جلسه پایه مزدی هم دستخوش تغییر شد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، اعضای شورایعالی کار در نشست تعیین حق مسکن کارگران بعد از گذشت ساعت ها مذاکره بر روی افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران به اجماع رسیدند. در صورت تصویب دولت، حق مسکن کارگران برای سالجاری به ۳۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت. از دیگر مصوبات جلسه کاهش ۷۵ هزار تومانی پایه سنواتی کارگران بود که به ازای آن پنج درصد به پایه حقوق افزوده شد که در حقیقت پایه کارگران حداقل بگیر امسال به جای ۲۱ درصد قبلی، ۲۶ درصد افزایش یافت.

پایه سنوات پیش از این و در مصوبه فروردین ماه ۱۷۵ هزار تومان تعیین شده بود که با مصوبه امشب به ۱۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

به این ترتیب حداقل دستمزد یک کارگر مجرد (بدون احتساب سابقه) به رقم ۲۶، ۱۰۴، ۲۷۰ ریال می رسد که نسبت به سال ۹۸ رشد ۴۴.۵ درصدی را نشان داده است.

شایان ذکر است که حداقل دستمزد یک کارگر مجرد در سال نودوهشت مبلغ ۱۸، ۰۶۸، ۸۱۰ ریال بوده است. همینطور به سایر سطوح علاوه بر حق مسکن روزی ۲، ۶۰۰ تومان هم افزوده شد.

«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتها جلسه شورایعالی کار در گفت و گو با خبرنگاران توضیح داد: پیشنهاد افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران باید برای تصویب به هیأت وزیران ارسال شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: این تصمیم در شورایعالی کار با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان ملی استاندارد و نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی اتخاذ شد. وی اظهارداشت: علاوه بر افزایش حق مسکن کارگران، در این نشست برای اصلاح حق سنوات کارگران تصمیم بر آن شد تا مبلغ ۷۸ هزار تومان هم به حداقل مزد کارگران اضافه شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتها تصریح کرد: امیدواریم نتایج این دو تصمیم در شورایعالی کار، در سال جهش تولید به ایجاد شرایط مطلوب کار و تولید در کشور کمک نماید. به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، حق مسکن کارگران برای اجرا احتیاج به تصویب دولت هم دارد.

1399/03/21
11:39:37
5.0 / 5
2437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری