ارسال فهرست ایرلاین ها و شركت های مشمول به وزارت كار

وام كرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید

وام كرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید

ارتباط با مشتری: برمبنای اعلام معاونت توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت كار، مبلغ 35 هزار میلیارد ریال با نرخ سود 12 درصد برای پشتیبانی از بخش های حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی بمنظور جبران قسمتی از زیان ناشی از شیوع ویروس كرونا تصویب و تخصیص داده شده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در امتداد سرعت بخشیدن به روند پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به شرکتهای حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی، وزارت راه و شهرسازی ملزم شده لیست و اطلاعات شرکتهای مشمول و تمامی ایرلاین ها و زیربخش های حمل و نقل هوایی، ریلی و دریایی را جهت درج در سامانه کارا در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دهد.

به سبب مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مبلغ ۳۵ هزار میلیارد ریال برای پشتیبانی از بخش حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی و زیربخش های آن به تصویب رسیده که نرخ سود آن ۱۲ درصد است و از این مقدار، مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان برای ۱۶ شرکت هواپیمایی، برخی از شرکتهای خدمات فرودگاهی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما اختصاص یافته است.

شناسایی بیش از ۱۰۸ شرکت با بیش از ۴۸ هزار شاغل

آنطور که معاون توسعه اشتغال وزارت کار گفته تابحال بیش از ۱۰۸ شرکت حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی با میزان اشتغال ۴۸ هزار و ۳۱۴ نفر زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی شناسایی شده اند و هماهنگی های لازم با پنج بانک منتخب برای پرداخت تسهیلات کرونا صورت گرفته است.

به گفته وی در امتداد تسریع روند پرداخت تسهیلات و بمنظور هماهنگی بیشتر و به روزرسانی اطلاعات، وزارت راه و شهرسازی ملزم شده ظرف دو هفته اطلاعات شرکتهای تابعه خودرا در سامانه کارا بارگذاری کند.

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا یکی از سیاست های وزارت کار در جهت حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار است و به همین دلیل امکان ثبت نام در سامانه کارا و بهره مندی از تسهیلات حمایتی کرونا برای ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین لطمه از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده اند فراهم گشته است. هم اکنون ۱۴ رسته اصلی و ۵۵۰ زیر رسته در پرداخت وام و تسهیلات بنگاه های لطمه دیده از کرونا وجود دارد که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بنگاه را شامل می شود.

تکمیل اطلاعات ایرلاین ها و زیربخشها در سامانه کارا

در زمینه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به شرکتهای بزرگ حمل و نقل مسافر برون شهری، وزارت راه و شهرسازی ملزم شده لیست مورد نیاز را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و اطلاعات تمامی ایرلاین ها و زیربخش های حمل و نقل هوایی و ریلی را در سامانه کارا تکمیل کند؛ همین طور وزارت کار مبالغ پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی جهت اعطای تسهیلات به بنگاه های مورد توافق را به تایید رسانده و متقاضیان را به بانک ارجاع داده و بعد از آن برمبنای لیست دریافتی، صحت اطلاعات را بررسی و اعلام نماید.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، قبل از این وزارت کار از تمدید زمان ثبت نام و پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا آگاهی داده و سقف زمانی ثبت نام در سامانه کارا را تا اختتام تیرماه و مهلت اعطای تسهیلات از طرف بانک ها را تا اختتام مردادماه جاری اعلام نموده بود.

منبع:

1399/04/23
11:49:50
5.0 / 5
2035
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری