رئیس اتاق تعاون ایران اعلام كرد

اختصاص سهام عدالت به تمامی ثبت نام شدگان و دارندگان كارت

اختصاص سهام عدالت به تمامی ثبت نام شدگان و دارندگان كارت

به گزارش ارتباط با مشتری رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: بین ۱.۸ تا ۲ میلیون نفر دارنده كارت سهام عدالت، صاحب حق هستند، ازاین رو نمایندگان مجلس می خواهند سهام عدالت به تمامی ثبت نام شدگان و دارندگان كارت اختصاص پیدا كند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از اتاق تعاون ایران، بهمن عبدالهی در مورد اینکه حدود ۲ میلیون نفر سهامدار عدالت با داشتن کارت پرس شده سهام عدالت، اما در سامانه سهام عدالت بعنوان سهامدار شناخته نمی شوند، تصریح کرد: بین ۱.۸ تا ۲ میلیون نفر دارای کارت سهام عدالت هستند و به نظر ما اینها صاحب حق هستند. مجلس شورای اسلامی هم از راه کمیسیون اقتصادی پیگیری می کند تا استیفای حقوق این افراد صورت گیرد، اما واقعیت این است که برخی مدیران سازمان خصوصی سازی معتقدند بنگاه های آماده برای واگذاری به افراد جدید وجود ندارد و فقط به اندازه تعداد سهامداران موجود، سهام وجود دارد، در حالیکه ما چنین اعتقادی نداریم، چونکه بعضی از بنگاه ها از شمول سهام عدالت خارج شده و به مالکیت دولت برگشت. ازاین رو نمایندگان مجلس دنبال این هستند، سهام عدالت به تمامی ثبت نام شدگان و دارندگان کارت اختصاص پیدا کند.
رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: بحث دیگر این است که کسانی که روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را برگزیده اند، به نظر ما باید فرصت داشته باشند که روش مدیریت خویش را تغییر دهند، چون بعضی از دست اندرکاران، مردم را تشویق می کردند که روش مستقیم را انتخاب کنند، در حالیکه باید این فرصت فراهم گردد به حالت غیرمستقیم برگردند، اما سازمان خصوصی سازی می گوید حساب های سهام عدالت باید بسته شود و امکان برگشت از روش مدیریت سهام عدالت وجود ندارد.
۳۰ درصد دوم سهام عدالت عید غدیر آزاد می شود
عبداللهی اضافه کرد: بر مبنای اعلام رئیس جمهور تابحال ۳۰ درصد سهام عدالت آزاد شده، ۳۰ درصد دیگر در عید غدیر آزاد می شود و ۳۰ درصد بقیه و کل سهام عدالت تا آخر سال برای دارندگان آن آزاد می شود.
وی همینطور اظهار داشت: در سبد سهام عدالت ابتدا ۶۰ شرکت وجود داشت که بعداً ۱۱ شرکت آن خارج شد، هم اکنون ۴۹ شرکت مانده اند که ۳۶ شرکت آن بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی است و به نظر من از محل سهام موجود ۱۱ شرکت برگشت خورده به دولت می توان سهام عدالت سایر متقاضیان و ۲ میلیون نفر دارای کارت سهام عدالت را پرداخت کرد، چونکه آنها با داشتن کارت سهام عدالت صاحب حق هستند.


منبع:

1399/05/14
14:13:44
5.0 / 5
2165
تگهای خبر: اقتصاد , تعاون , ثبت نام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری