نوبخت؛

خط ریلی خزر به خلیج فارس امسال برقرار می شود

خط ریلی خزر به خلیج فارس امسال برقرار می شود

از گیلان معاون رئیس جمهور با اعلان اینكه یكی از مسائل بسیار مهم این بود كه بتوانیم كریدور شمال به جنوب را تكمیل نماییم، اظهار داشت: هم اكنون هم خط ریلی رشت به بندر كاسپین واقع در منطقه آزاد انزلی به فاصله 40 كیلومتر در دست اجرا قرار دارد كه خوشبختانه با كوشش های شركت زیرساخت و وزارت راه و شهرسازی مسیر آماده شده تا این طرح نیز امسال تمام شود.


محمدباقر نوبخت در حاشیه مراسم ریل گذاری خط آهن رشت – کاسپین در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: دولت در امتداد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برای توسعه شبکه ریلی کشور، تکمیل شبکه های ریلی را در بعضی از استانها از آن محروم بودند، شروع کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: بعد از آن که استان های همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و گیلان به شبکه سراسری ریلی کشور متصل شدند، الان استان های اردبیل، کردستان، چابهار به زاهدان به طول ۷۰۰ کیلومتر، اقلید به یزد در حال اتصال به شبکه ریلی هستند.
معاون رئیس جمهور با اعلان اینکه یکی از مسائل بسیار مهم این بود که بتوانیم کریدور شمال به جنوب را تکمیل نماییم، افزود: براین اساس اتصال خط آهن خلیج فارس به دریای خزر با هدف استفاده تمام کشورهای حاشیه خزر و حتی دسترسی سهل کشور چین برای انتقال بار به خلیج فارس، در دستورکار قرار گرفت.
نوبخت اظهار داشت: برای اتصال خط ریلی خزر به خلیج فارس، این ارتباط در محدوده قزوین قطع بود که خوشبختانه ارتباط ریلی قزوین به رشت برقرار شده و هم اکنون هم خط ریلی رشت به بندر کاسپین واقع در منطقه آزاد انزلی به فاصله ۴۰ کیلومتر در دست اجرا قرار دارد که خوشبختانه با کوشش های شرکت زیرساخت و وزارت راه و شهرسازی مسیر آماده شده تا این طرح نیز امسال تمام شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلان اینکه اعتبار ریل گذاری این مسیر از فصل مطلوبی تامین شده، اشاره کرد: امیدواریم با تکمیل این قطعه نهایی رشت به کاسپین، بتوانیم در طول سالجاری مسیر ریلی خلیج فارس به دریای خزر را کامل نماییم.
وی اضافه کرد: با برقراری این اتصال غیر از اینکه شهر صنعتی و واحدهای تولیدی مستقر در گیلان می توانند بار خودرا به اقصا نقاط کشور بوسیله خط ریلی انتقال دهند، بلکه ارتباط جهانی نیز در این راه برقرار می شود برای اینکه کشورهای همسایه هم می توانند از این مسیر تردد کنند پس از این جهت برای ما بسیار پراهمیت است.
معاون رئیس جمهور ضمن تبریک به ملت ایران به مناسبت توسعه خطوط ریلی کشور، اشاره کرد: توسعه خدمات ریلی در همه جای کشور چه روی زمین و چه زیر زمین به صورت مترو(در شهرهای بزرگ نظیر تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد) در امتداد اجرای بند سیاست های اقتصاد مقاومتی است که بر توسعه شبکه ریلی تاکید داشته است.1399/06/22
12:44:33
5.0 / 5
1855
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری