نرخ بیكاری آمریكا به كمك ترامپ می آید؟

نرخ بیكاری آمریكا به كمك ترامپ می آید؟

به گزارش ارتباط با مشتری روند كاهشی نرخ بیكاری آمریكا باز هم ادامه یافت كه خبر خوبی برای ترامپ به حساب می آید.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از اسوشیتدپرس، همان گونه که پیش تر انتظار می رفت، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا آخر ماه سپتامبر باز هم کاهشی شد و رقم ۷.۹ درصد را ثبت نمود. این نرخ بیکاری که ۰.۵ درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول پنج ماه اخیر است.
طی این مدت شمار جمعیت بیکاران با کاهشی محسوس نسبت به ماه قبل به ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرد که یک میلیون و ۵۰ هزار نفر کمتر از ماه قبل است. این وضعیت می تواند خبر خوبی برای دونالد ترامپ باشد که برای انتخاب مجدد بعنوان رئیس جمهوری در انتخابات ماه نوامبر حساب ویژه ای روی اقتصاد باز کرده است.
با این وجود نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان هنوز فاصله بسیاری با نرخ بیکاری ۳.۵ درصدی ثبت شده در ماه فوریه دارد یعنی قبل از آن که بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا بر اثر کرونا به تعطیلی کشیده شود. آمریکا بزرگ ترین کانون درگیر با کرونا در جهان به حساب می آید و بیشتر از ۲۱۲ هزار نفر از شهروندان این کشور جان خویش را بر اثر مبتلا شدن به کووید-۱۹ از دست داده اند.
نیروی کار آمریکا طی این مدت به ۱۶۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده که در مقایسه با ماه قبل ۷۰۰ هزار نفر کاهش یافته است. جمعیت شاغلین هم اکنون ۱۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام شده است یعنی ۳۰۰ هزار نفر بیشتر از رقم ماه قبل.
گریگوری داکو، اقتصاد دان موسسه کپیتال اکونومیکس هم اظهار داشت: صدمه ای که از بحران بزرگ ناشی از کرونا به ما تحمیل شده، واقعا عمیق است و مدت زیادی طول خواهد کشید تا بازار کار بتواند خویش را به سطح پیش از بحران باز گرداند.
متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۲۰ معادل ۶.۲ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۲۰۲۰ با ۱۴.۷ درصد و کمترین نرخ ثبت شده هم مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.
منبع:

1399/07/12
23:53:50
5.0 / 5
1846
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , كشور , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری