معاون وزیر كار مطرح كرد:

استراتژی توسعه صنعتی بروجرد استخراج شود

استراتژی توسعه صنعتی بروجرد استخراج شود

به گزارش ارتباط با مشتری معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر ضرورت استخراج استراتژی توسعه صنعتی بروجرد اظهار داشت: زمینه ایجاد خوشه صنایع غذایی و دارویی و خوشه پوشاك در این منطقه وجود دارد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، حجت اله میرزایی شامگاه چهارشنبه در نشست با نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه در جریان سفر به لرستان با همکاران خود از واحدهای اقتصادی الیگودرز، دورود و بروجرد بازدید کردیم، تصریح کرد: عمده سرمایه گذاری صندوق های بازنشستگی که در وزارت خانه به من مربوط می شود در این شهرها است.
وی با اشاره به اینکه شستا و صندوق بازنشستگی کشوری ۵ طرح دایر و بنگاه های فعال دارند، ۵ پروژه هم تازه شروع شده و امیدواریم بعضی از آنها تا آخر سال بهره برداری شود، خاطرنشان کرد: در الیگودرز از چندین طرح بازدید کردم، پروژه گردشگری حوضیان را بازدید کردیم که اجرای این پروژه مستلزم آن است که واگذاری حقوقی اسناد مالکیت اراضی به صندوق کشوری صورت گیرد، هر وقت فرایند حقوقی طی شد ما در خدمت دوستان هستیم.
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شرکت لاستیک سازی را شستا تعهد کرده است در الیگودرز اجرایی کند، همزمان فرایند گشایش ارزی در حال انجام می باشد، اظهار داشت: اگر ارز تخصیص یابد اجرای پروژه آغاز می شود، این پروژه ۳۰ ماه زمان می برد و امکان دارد در این یک یا دو ساله انجام نشود.
میرزایی با اشاره به اینکه در دورود، پروژه سیمان دورود را داریم که سومین شرکت سیمانی است که در ایران تأسیس شده و تکنولوژی بسیار قدیمی دارد و امروز یک بنگاه زیان ده است؛ خاطرنشان کرد: فاز ۴ آن در جای دیگر شروع شده و بانک رفاه کارگران هم تعهد کرده که تأمین مالی کند، با وجود اینکه بانک اعتقاد دارد پروژه اقتصادی نیست اما قبول کرده است اعتبارات را تأمین کند.
وی با اشاره به اینکه در گذشته یک مجموعه سوله های بزرگی برای فنی و حرفه ای در دورود تأسیس شده و پس از مدتی فنی و حرفه ای اینها را واگذار می کند، اظهار داشت: یکی از سوله ها که کفی کفش تولید می کند فعال است اما ۴ سوله دیگر که سوله های عظیمی هستند در گذشته در چارچوب قراردادی اجاره داده شده اند و فرد موجر با ماهی ۷۰۰ هزار تومان ۴ سوله بزرگ را در اختیار گرفته و این سوله ها را نه فعال می کند نه تخلیه.
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مدیریت تعلل کرده است و با پیگیری دستگاه قضائی باید این قرارداد تغییر داده شود، هم اکنون سرمایه گذارانی جهت استفاده از این ظرفیت ها وجود دارد.
میرزایی با اشاره به اینکه در بروجرد واحد داروسازی اکسیر و زاگرس فارمد را داریم؛ که هر دو جزو بنگاه های خیلی خوب با برند معتبر و ارز آور هستند و در مجموع ۱۲۰۰ نفر نیرو به کار گرفته اند، تصریح کرد: در بروجرد که منطقه صنعتی خیلی خوبی است؛ زمینه ای وجود دارد که خوشه صنایع غذایی و دارویی و خوشه صنایع نساجی و پوشاک ایجاد شود.
وی تصریح کرد: استراتژی توسعه صنعتی برای منطقه باید استخراج شود.
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از بنگاه ها در بروجرد رها شده اند و تعدادی را بانک تملک کرده است، خاطرنشان کرد: در این راستا تعامل جدی با نظام بانکی باید ایجاد شود.
میرزایی اضافه کرد: ۳۵ تا ۳۷ میلیارد از اعتبارات اشتغال روستایی بروجرد باقی مانده است، پروژه ها عرضه شده اما در تخصیص معطل است که باید به جریان بیفتد.


منبع:

1399/08/02
23:07:32
5.0 / 5
1582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری