مدیركل ترانزیت سازمان راهداری اعلام كرد

جزئیات بازگشایی مرز تركمنستان و شروط روی میز مذاكره

جزئیات بازگشایی مرز تركمنستان و شروط روی میز مذاكره

مدیركل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از بازگشایی مرز لطف آباد بین ایران و تركمنستان در آینده نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: آنها شروطی را مطرح كرده اند كه مورد تایید ما و كامیون داران نیست و بنابراین ما هم شرایط جدیدی را اعلام نموده ایم و امیدواریم هر چه سریعتر این مرز تجاری هم بازگشایی شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع و گسترش ویروس کرونا در جهان، خیلی از کشورها مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خویش را به روی یکدیگر بستند تا بتوانند بهتر در مقابله با این ویروس عمل کرده و آنرا مهار کنند اما بعد از گذشت چندین ماه این مرزها کم کم با شروط و پروتکل های مشترکی باز و باردیگر مراودات تجاری و سفرهای بین المللی از سر گرفته شد.
در این میان یکی از مرزهایی که کماکان بسته مانده مرزهای مشترک تجاری ترکمنستان و ایران است که البته در میان چهار مرز سرخس، اینچه برون، لطف آباد و بازگیران، مرز تجاری سرخس شهریور ماه سال جاری بازگشایی شد و عملیات تبادل محموله های تجاری به صورت ترانشیپ منت انجام می شد.
جواد هدایتی – مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- درباره آخرین وضعیت مرزهای تجاری کشور به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون تمامی مرزهای تجاری ایران با کشورهای همسایه باز است و مشکلی دراین زمینه نداریم اما سه مرز تجاری اینچه برون، بازگیران و لطف آباد بین ایران و ترکمنستان بسته است.
وی ادامه داد: ترکمنستانی ها پیشنهاد دادند که با بازگشایی مرز لطف آباد مانند سرخس و به صورت ترانشیپ منت موافق هستند اما کامیون داران ایرانی به این کار رضایت ندارند چون که هزینه های آنها را افزایش داده و مدت زمان زیادی باید در مرز بیکار منتظر بمانند.
مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در مدل ترانشیپ منت کامیون داران ایرانی خودشان را باید به مرز لطف آباد برسانند و کشنده را از یدک تریلر (بار) جدا کرده و آنرا تحویل کامیون داران ترکمنستانی دهند و منتظر تخلیه آن و بازگرداندن تریلرشان بمانند که بنا بر این کامیون داران ایرانی از این وضعیت ناراضی هستند و ما هم این شرط را فعلا قبول نکرده ایم.
هدایتی اظهار داشت: مقرر شده جلساتی بین مسؤلان ایران و ترکمنستان اجرا شود تا در این زمینه صحبت نماییم تا ما هم شرایط خودمان را مطرح نماییم. البته ترکمنستان بعد از شیوع ویروس کرونا همین شروط را برای دیگر کشورها همچون ترکیه، ازبکستان و قزاقستان اعلام نموده است چون که اعلام نموده می خواهد از این طریق تماس دیگر شهروندان را با کشورش به حداقل برساند.
وی اظهار نمود: در همین راستا پیشنهاداتی مطرح کرده ایم که امیدواریم شروط ما مورد تایید طرف ترکمنستانی هم قرار گیرد چون که در این صورت ناوگان و راننده های کامیون ایرانی متضرر نمی شوند و مجبور نیستند بیشتر از یک هفته منتظر بازگردانده شدن تریلر کامیون شان باشند. از طرف دیگر بنظر می رسد باید بازگشایی مرز تجاری به شکلی باشد که ضمن رعایت شدن پروتکل های بهداشتی دو طرفه، شرایط و الزامات عادلانه باشد.1399/09/11
13:43:25
5.0 / 5
1322
تگهای خبر: كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری