گزارش ارتباط با مشتری؛

آخرین عملكردتبصره اشتغالزایی

آخرین عملكردتبصره اشتغالزایی

ارتباط با مشتری: نگاهی به اجرای تبصره 18 قانون بودجه امسال نشان میدهد که از شروع سال تا اختتام آبان 4.6هزار میلیارد تومان وام برای ایجاد اشتغال مولد یا تثبیت اشتغال موجود به 829 واحد متقاضی پرداخت شده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، اواخر سال ۹۷ بود که در امتداد افزایش تولید و اشتغال، شرایط جدید تامین اعتبار و پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی از طرف متولیان این بخش وارد فاز اجرائی شد. طرحی که برمبنای آن سیاست گذاران صنعتی کشور در قالب موضوع بند «الف» تبصره ۱۸ قانون بودجه، ثبت نام از متقاضیان بنگاه های تولیدی در جهت اجرای برنامه تولید و اشتغال بخش صنعت و معدن را در دستور کار قرار دادند.
منابع تبصره ۱۸ بمنظور ایجاد اشتغال مولد و تثبیت اشتغال موجود و در قالب ضوابط بخشنامه اجرائی این تبصره به متقاضیان پرداخت می شود.
سقف منابع مورد نیاز این برنامه ۲۰۱ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال تعیین شده است که ۱۱۰ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال برای سرمایه ثابت و ۹۰ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال برای سرمایه در گردش است.
به همین منظور طی سالهای ۹۷ و ۹۸ صندوق توسعه ملی به میزان ۵۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال نزد بانکهای عامل طرف قرارداد سپرده گذاری کرده که در تلفیق با منابع داخلی بانک ها (۵۰ درصد منابع صندوق و ۵۰ درصد منابع بانک ها)، منابع به وجود آمده برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به مبلغ ۱۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

بر این اساس، بررسی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ از شروع سال تا اختتام آبان ماه بیان کننده آنست که در مدت زمان مورد بررسی ۴۶ هزار و ۱۲۸ میلیارد ریال (۴ هزار و ۶۱ میلیارد تومان) به ۸۲۹ واحد متقاضی دریافت تسهیلات، وام پرداخت شده است.
۲۵ درصد تسهیلات ارائه شده به حوزه صنعت و معدن در بخش سرمایه ثابت و ۷۵ درصد در بخش سرمایه در گردش بوده است.
در جدول زیر آمار دقیق مربوط به امسال، سال قبل و مانده منابع آمده است.

استان های اصفهان با ۸ هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال (۸۲۱ میلیارد تومان)، تهران با ۵ هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال (۵۵۷ میلیارد تومان)، البرز با ۴ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال (۴۷۲ میلیارد تومان)، آذربایجان شرقی با ۴ هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال (۴۵۳ میلیارد تومان)، یزد با ۴ هزار و ۵۰۵ میلیارد ریال (۴۵۰ میلیارد تومان) و فارس با ۳ هزار و ۶۱۴ میلیارد ریال (۳۶۱ میلیارد تومان) بیشترین تسهیلات پرداختی را داشته اند که در مجموع این ۶ استان ۳۱ هزار و ۱۶۸ میلیارد ریال (۳ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان) تسهیلات پرداخت کرده اند.
همچنین استان های ایلام با ۱۷۹ درصد، اردبیل با ۱۴۵ درصد، قم با ۱۲۳ درصد، مازندران با ۱۱۲ درصد، سمنان با ۱۱۱ درصد و خراسان جنوبی با ۱۰۷ درصد، بیشترین جذب منابع را داشتند.
گفتنی است، منابع تخصیصی از محل تبصره ۱۸ در سه بخش تامین سرمایه در گردش مورد نیاز فعالان اقتصادی و کمک به نوسازی و جایگزینی ماشین آلات و طرح هایی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، پرداخت می شود.
نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۸ در مناطق برخوردار ۱۴ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته ۱۲ درصد است.


منبع:

1399/09/23
13:10:09
5.0 / 5
1039
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری