گزارش ارتباط با مشتری

كارگران سال جاری چقدر عیدی می گیرند؟ بعلاوه جدول

كارگران سال جاری چقدر عیدی می گیرند؟ بعلاوه جدول

به گزارش ارتباط با مشتری عیدی کارگران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی با کارکرد یکسال کامل، سال جاری حداقل ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان و حداکثر ۵ میلیون و ۷۳۱ هزارتومان خواهد بود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، تمام کارکنان مشمول قانون کار که طبق تعریف این قانون «کارگر» شناخته می شوند، مشمول عیدی و پاداش آخر سال هستند. عیدی این گروه، متفاوت با میزان عیدی کارکنان دستگاههای اجرایی و دولتی است و به تناسب میزان «حقوق پایه» متفاوت می باشد.
مبنای پرداخت عیدی کارگران در صورتیکه یک سال کامل در محل کار خود سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، معادل دو ماه حقوق پایه تا سقف ۵ میلیون و ۷۳۱ هزار تومان خواهد بود.
کارگرانی هم که کمتر از یک سال یعنی از یک تا ۱۱ ماه سابقه پرداخت حق بیمه دارند، مشمول عیدی آخر سال هستند. این دسته از کارگران به میزان «دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر ۱۲، ضربدر تعداد ماه کارکرد» عیدی دریافت می کنند.
به عنوان مثال کارگری که در سال ۹۹ حداقل حقوق مصوب وزارت کار یعنی یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومان را دریافت می کند و یک ماه سابقه کار دارد، بر مبنای فرمول محاسبه عیدی باید ۳۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و کارگری که با همین میزان پایه حقوق، ۱۱ ماه سابقه کار دارد، باید ۳ میلیون و ۵۰۳ هزار و ۵۰۰ تومان عیدی دریافت کند. تاکید می شود، میزان عیدی محاسبه شده، صرفا برای کارگرانی است که «حداقل حقوق سال ۹۹» را دریافت می کنند و به عبارتی در سال نخست ورود به بازار کار قرار دارند.
عیدی سایر کارکنان دارای بیشتر از یک سال سابقه که اساسا حقوق پایه آنها بیشتر از «حداقل حقوق مصوب» است، هم طبق فرمول یاد شده خواهد بود، با این تفاوت که حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، مبنای محاسبه عیدی آنها خواهد بود.
عیدی و پاداش کارگران معمولاً همراه با حقوق بهمن ماه توسط کارفرمایان واریز می شود، اما واریز آن با حقوق اسفند ماه هم منع قانونی ندارد.
در جدول زیر میزان عیدی کارگران حداقلی بگیر (کسانی که پایه حقوق شان یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومان است) به تناسب تعداد ماه کارکرد محاسبه شده است.منبع:

1399/11/14
23:53:17
0.0 / 5
1158
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری