معاون وزیر راه و شهرسازی:

۸درصد كل اعتبارات حمل و نقل كشور به كردستان اختصاص یافته است

۸درصد كل اعتبارات حمل و نقل كشور به كردستان اختصاص یافته است

به گزارش ارتباط با مشتری کردستان معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امسال حدود 8درصد کل اعتبارات حمل و نقل کشور به کردستان اختصاص یافته است.


خیرالله خادمی امروز پنجشنبه (۱۶بهمن ماه) در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شد اظهار نمود: در بخش راه های استان کردستان ۱۲۵۰میلیارد تومان هزینه شده است و در مجموع حدود ۸درصد کل اعتبارات حمل و نقل کشور به کردستان اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: در بخش ریلی، کردستان جزو سه استان اولویت دار اتصال به شبکه ریلی کشور است که بر طبق این امر تا امروز ۶۳۸میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: ۱۵۱کیلومتر از شبکه ریلی کشور در استان است که معادل ۸۵ درصد توسعه زیر ساختی داشته و تا کنون ۴۹کیلومتر ریل گذاری شده است.
وی افزود: از سال قبل تا کنون ۱۰۰۰میلیارد تومان به این ریل اختصاص داده شده است و امیدوارم تا آخر سال به بهره برداری برسد و آرزوی دیرینه مردم کردستان برآورده شود.
به گفته خادمی در بحث جاده ای نیز تعریف دو کریدور بزرگراهی در کشور مبنایی برای توسعه کشور شد، که ۳۴۰ کیلومتر از کریدور غرب بعنوان یکی از این دو پروژه از کردستان عبور می کند و این پروژه را یک طرح ملی محسوب می نماییم.
وی اضافه کرد: در ادامه توسعه این پروژه، ادامه ریل گذاری تا مرز باشماق از دیگر پروژه های مهم این طرح در استان است که به جد در حال پیگیری است.
رضوی رئیس شرکت منابع آب و نیروی ایران در ادامه این جلسه ظهار کرد: در کردستان قریب به ۳۰۰۰میلیارد تومان در پروژه های استان سرمایه گذاری شده که باید استفاده مطوب از آنها برده شود.
وی اعتبار مورد نیاز مجموعه کارهایی که در پروژه های سد قوچم آزاد و رمشت در حال اجراست را ۱۰۰۰میلیارد تومان اعلام نمود و افزود که باید طی سه سال به اجرا تخصیص یابد.
رضوی، در سد قروه رفع مشکلات زیست محیطی و آلودگی های فاضلاب فعلی که از جانب دو رودخانه بالا دست سد صورت می گیرد در اولویت است و باید رفع گردد.

منبع:

1399/11/16
13:10:53
0.0 / 5
854
تگهای خبر: بودجه , شركت , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری