عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

62 درصد مردم مزدبگیر هستند

62 درصد مردم مزدبگیر هستند

به گزارش ارتباط با مشتری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ۶۲ درصد مردم مزدبگیر هستند که ۲۳ درصد از دولت و ۳۹ درصد از بخش غیر دولت مزد می گیرند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، علی آقامحمدی در آئین افتتاح همزمان ۲۸۶ طرح تعاونی در سرتاسر کشور، با اشاره به اینکه سهم تعاونی در اقتصاد باید ۲۵ درصد باشد، عنوان کرد: ۶۲ درصد مردم مزدبگیر هستند که ۲۳ درصد از دولت و ۳۹ درصد از بخش غیر دولت مزد می گیرند. ۳۰ درصد هم بخش هایی هستند که واحد کوچک محسوب می شوند؛ با این وجود فقط ۶.۵ درصد نظام کارفرمایی داریم که یک ضعف کلیدی است و باید بخشی از آن ۳۰ درصد و ۶۲ درصد به نظام کافرمایی بپیوندند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اشاره به اینکه تعاونی ها می توانند با ایفای نقش خود، واحدهای کوچک را تجمیع کنند، اضافه کرد: بر مبنای آمار موجود، سهم جبران خدمات کارکنان (نیروی انسانی) در کاشت محصول ۴.۷ درصد، درختکاری و جنگل کاری ۴۲ درصد، پرورش حیوانات ۹ درصد، منسوجات ۱۹ درصد، پوشاک ۳۴ درصد، آهن و فولاد ۹ درصد، بهداشت ۶۰ درصد، آموزش عالی ۵۴ درصد و دفاع ۵۸ درصد است. ازاین رو متولیان می توانند با استفاده از این آمار متوجه شوند که در کدام بخش می توان تعاونی ایجاد کرد.
رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری افزود: برای یک جامعه جوان مثل ایران، باید برآورد ساختن آرزوه مهم ترین سیاست باشد و تعاونی ها می توانند نقش خوبی در این بخش ایفا کنند؛ بعنوان مثال متأسفانه طول مدت اجاره نشینی در کشور افزایش یافته و به جای اینکه همچون کشورهای دیگر ۱۵ درصد باشد به ۳۵ درصد رسیده است تعاونی ها می توانند در بخش مسکن به صورت جدی ورود کنند و با دادن برنامه به متقاضیان و دولت طرح را مشخص و تغییراتی در نظام اعتباری ایجاد کنند تا وام های بلندمدت پرداخت گردد تا از این طریق قشرهای مختلف صاحب مسکن شوند.
وی اضافه کرد: باید تعاونی ها به شکلی باشند که افراد آنچه را که دارند به میدان بیاورند و آنچه را که می خواهند مطرح کنند تا تعاون ها با سازماندهی این دو، گام های مؤثری در رفع نیازهای جامعه بردارند.
آقامحمدی در ادامه اظهار داشت: ۹۰۰ میلیون دلار واردات قطعه برای خودروسازی داریم که می گویند این مسئله توجیه اقتصادی دارد. این در حالیست که می توان با تهیه برنامه ای بخشی از این قطعات را در کشور تولید کرد. تعاونی ها می توانند به سراغ متقاضیان بروند و این برنامه را ساماندهی کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: همینطور ۲۰۲۰ محله فرسوده در کشور داریم که تعاونی ها می توانند نیازهای این مجموع محلات را سازماندهی به نهادها اعلام کنند.


منبع:

1399/11/29
23:31:16
0.0 / 5
656
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تعاون , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری