شریعتمداری در نشست خبری:

شورای نگهبان رد صلاحیتم كند، بیمه همه شان را قطع می كنم!

شورای نگهبان رد صلاحیتم كند، بیمه همه شان را قطع می كنم!

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من هیچ دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی بینم اما اگر شورای نگهبان رد صلاحیتم کند، چه کاری می توانم بکنم؟ شاید بشود بیمه همه شان را قطع کنم.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری بعد از ثبت نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران عنوان کرد: انتخابات ریاست جمهوری و حق انتخاب مردم یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و مظهر "خداباوری، مردم باوری و خودباوری" است. این ایام، زمانی است که هر آنکه به توسعه و پیشرفت ایران و حق زیستن با آرامش و عزتمند ایرانی ها می اندیشد باید نسبت به مسئولیت خود به ایران، مردم و نظام عمل کند.
وی بیان نمود: می دانم مردم از کشمکش مداوم مدیران خسته و فرسوده اند و آنها رئیس جمهوری نمی خواهند که با طرح مطالبات انحرافی و ناممکن به اختلافات دامن زند، بلکه به دنبال رئیس جمهوری هستند که برای مشکلات اصلی و ضروری آنها چاره داشته باشد.
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: آمده ام تا با همراهی مردم و اصالت دادن به گفتگو، مدارا و تحمل، به منازعات و جدل هایی که امید به آینده را می کشد آخر دهم و دولت گفتگوی اجتماعی فراگیر، اصلاح گر و کارافرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم. باور دارم تا زمانی که محیط عمومی کشور مملو از جدال و منازعه است و امید و اعتماد در حال فروپاشی است، هیچ برنامه و وعده سیاسی اقتصادی محقق نخواهد شد.
شریعتمداری افزود: پژوهش های معتبر نشان داده است از سال ۹۶ که کشور با تشدید تحریم آغاز شد و سیاست های مناسب پشتیبانی از مردم به علت اختلافات بین قوا به اجرا در نیامد، جمعیت زیر خط فقر به دو برابر افزایش یافت و من با درک از این شرایط آمده ام تا با آخر دادن به منازعات درونی و مخاصمات بیرونی، زمینه را برای اجرای سیاست های کارآمد، مشارکت جویانه و شهروندمدارانه، حمکرانی داده محور مبتنی بر اطلاعات موثق، کاهش فقر و پشتیبانی از معیشت و سفره مردم را محور ائتلاف فراگیر قرار دهم.
وی عنوان کرد: معتقدم از مرزی که کامیون عبور نکند، لاجرم تانک عبور خواهد نمود. نگاه فرصت محور به مرزهای گسترده ایران بزرگ در دولت من جایگزین نگاه امنیت محور به مرزها خواهد شد. آمده ام هم میدان و هم دیپلماسی را با رعایت اصول سه گانه عزت حکمت و مصلحت در خدمت زندگی مردم و عزت ایرانی ها قرار دهم.
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: می آیم تا امنیت شغلی کارگران تضمین شود، از آنها که بیکار شده اند حمایت کنم، مسکن و تأمین اجتماعی برای همه مردم ایران بخصوص کارگران را با همراهی خودشان تأمین کنم و تضمین امنیت اقتصادی و کفایت مستمری و تکریم بازنشستگان را تداوم بخشم.
شریعتمداری افزود: می دانم هزینه های آموزشی دهک های ثروتمند کشور ۶۰ برابر دهک های فقیر است. آمده ام تا عدالت آموزشی را برقرار کنم تا فرزندان این سرزمین از سیستان و بلوچستان تا خوزستان از کرمان تا کرمانشاه از تحصیل باز نمانند، می آیم تا آموزش باکیفیت و بیمه کامل درمانی برای ایرانی ها را به جای بیمه های تکمیلی گروه های خاص را برای همه ایرانی ها محقق سازم. می آیم تا اشتغال جوانان فقط در حده وعده و شعار باقی نماند.
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری بیان نمود: می آیم تا اشتغال جوانان وطن، مسائل و مطالبات صنعتگران، کشاورزان، کارفرمایان، معلمان، ورزشکاران، دانشجویان، دانشگاهیان و هنرمندان در هیاهو و نزاع های سیاسی فراموش نشود.
شریعتمداری در پاسخ به سوالی در خصوص این که در صورت ردصلاحیت چه واکنشی نشان خواهید داد، اظهارداشت: بنده هیچ دلیلی برای رد صلاحیت خود پس از ۱۶ سال کار در هیئت وزیران در دولت های مختلف نمی بی نم.
وی بیان نمود: از طرفی اگر شورای نگهبان بنده را رد صلاحیت کند، چه کاری می توانم انجام دهم؟ البته شاید بتوانم بیمه همه آنها را قطع کنم، چون که من هنوز وزیر هستم. (با خنده)
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص این که چه برنامه ای درباره اعطای یارانه به مردم دارید، خاطرنشان کرد: بنده برنامه مدونی در عرصه های متعدد خصوصاً در حوزه رفاه اجتماعی آماده کرده و تقدیم می کنم.
شریعتمداری اضافه کرد: با اتکاء به اطلاعات ثبتی متقن، متأسفانه شرایط اقتصادی مردم خوب نیست و بنده از خط فقر و افزایش صددرصدی آن طی سه سال سخن گفته ام و طبیعی است زمانی که صحبت از حذف یارانه ها می نماییم، باید بدانیم که با شرایط نامطلوبی در خیلی از دهک های جامعه مواجه هستیم.
وی اظهارداشت: به جز دهک دهم که حدود ۸ میلیون نفر هستند و دارای درآمدهایی هستند که احتیاجی به دریافت یارانه های مستقیم و غیرمستقیم ندارند، بقیه آحاد ملت نیازمند حمایت هستند.
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در دولت بنده پشتیبانی از مردم به شکلهای گوناگون صورت خواهد گرفت و دولت بنده دولتی خواهد بود که مردم مالک ثروت باشند نه اعانه بگیر و هدفم آن است که مردم در جایگاه واقعی خودشان بنشینند و برای آن برنامه اجرایی موجود است که عرضه خواهم کرد.
شریعتمداری درباره فهرست اموال خود و خانواده اش، اظهار داشت: فهرست کامل اموال خود و خانواده ام را دقیقاً در ذهن ندارم اما به صورت مختصر بگویم که فهرست اموالم خانه ای است که بخشی از آن بعنوان مهریه در سالهای گذشته به همسرم تقدیم شده است.
وی بیان نمود: دارایی مهم دیگری که متعلق به خودم باشد ندارم اما همسرم دارایی های دیگری دارد. میزان حقوق وزراء ۱۰ میلیون تومان خالص است که در سال ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون تومان افزوده شده است که بنده همین حقوق را دریافت می کنم.
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: البته ناگفته نماند که یواشکی حسن روحانی و در دولت های قبل محمد خاتمی که بنده در دولتش حضور داشتم، گاهی سکه هم به ما وزراء هدیه داده اند و بنده هم از آن بی بهره نبوده ام.

1400/02/28
14:05:37
0.0 / 5
350
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری