ممنوعیت هایی كه مردم دورش می زنند!

افزایش سفرهای جاده ای با وجود كاهش آمارها

افزایش سفرهای جاده ای با وجود كاهش آمارها

در شرایطی رکه روزهای نخست هفته گذشته ممنوعیت های تردد کرونائی در محورهای برون شهری وجود داشت، سفرهای جاده ای مردم در هر روز افزایش پیدا کرد و خصوصاً از روز و ساعات پایانی ممنوعیت، تردد وسایل نقلیه مختلف روز به روز بیشتر و بیشتر شد و این در حالیست که مجموع سفرهای مردم نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در پی اعلام ممنوعیت های جدید برای سفرهای بین استانی که بر طبق آن از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه دو هفته گذشته (دوازدهم خردادماه) تا ساعت ۱۲ ظهر دوشنبه هفته گذشته ( ۱۷ خردادماه) اعلام شده بود، انتظار می رفت که سفرهای بین استانی سیر نزولی نسبت به تعطیلات گذشته و هفته های گذشته داشته باشد، اما بنظر می رسد تنها این کاهش ها در آمار و ارقام قابل مشاهده می باشد و سفرهای رو به افزایش مردم بیان کننده مسئله دیگری است.
چونکه برمبنای آمارهای رسمی انتشار یافته میانگین تردد در هفته گذشته (در بازه زمانی از جمعه ۱۴ خرداد ماه تا پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه) به یک میلیون و ۷۳۷ هزار و ۳۳۱ وسیله نقلیه در روز رسید که نسبت به زمان مشابه هفته گذشته هفت درصد کاهش و نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
اما نگاهی به نمودار تردد وسایل نقلیه در هفته مورد بررسی نشان میدهد که نه فقط ممنوعیت های تردد چندان جدی گرفته نشده است بلکه مردم تنها تاریخ و ساعات سفرهای خودرا جا به جا کرده اند و دقیقا پیش از اعمال ممنوعیت و بعد از آن سفرهای رفت و برگشت خودرا شروع می کنند.


بعنوان مثال در همین هفته گذششته طی روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه و نیمه روز دوشنبه وضعیت سفرهای مردم رو به کاهش بود و حداقل سفرها را شاهد بودیم اما دقیقا از نیمه روز دوشنبه (۱۷خرداد ماه) تا روزهای پایانی هفته گذشته شاهد افزایش سفرهای مردم بودیم به شکلی که برای اولین بار امسال و در روزهای بعد از اعمال ممنوعیت ها تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی تا مرز دو میلیون خودرو رسید.
البته طبق آمارهای انتشار یافته هشت میلیون ۴۲۷ هزار پلاک یکتا و خودرو شخصی مردم در جاده های کشور در طول هفته گذشته تردد کرده اند و این مسئله نشان دهنده افزایش سفرهای مردم بوده است چونکه آمار از این حیث نیز گویای کاهش تردد نیست. همین طور عمده این خودرو ها طی هفته گذشته متعلق به استانهای تهران و البرز، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، مازندران، گیلان و غیره بوده استو این خودرو ها عمدتاً در استان هایی همچون قم مازندران، مرکزی، قزوین، گیلان و... مشاهده شده اند.
حالا و با توجه به این که مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نموده اند که باتوجه به ساده انگاری در اعمال و اجرای ممنوعیت های تردد و دیگر پروتکلهای بهداشتی احتمال و خطر بروز پیک پنجم کرونا در کشور وجود دارد، باید پرسید چرا سفرهای برون شهری مردم آن هم در جاده های کشور روز به روز بالا رفته و بیشتر و بیشتر می شود.1400/03/22
13:55:12
0.0 / 5
237
تگهای خبر: آموزش , پزشك , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری