رییس سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد

برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما

برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما

به گزارش ارتباط با مشتری با وجود هشدارهای مختلف صادر شده از جانب سازمان هواپیمایی در خصوص لزوم بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما به نرخ مصوب آبان ماه سال گذشته، ایرلاین ها همچنان بلیت پروازهای داخلی خویش را با قیمت های دلخواه می فروشند و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: آنها باید منتظر برخوردهای جدی تر از جانب دستگاههای نظارتی و قضایی باشند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در ایام گذشته نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرد که گاها تا بیشتر از ۴۰ درصد بیشتر از نرخ مصوب آبان ماه سال قبل است و با وجود هشدارهای داده شده از جانب مسؤلان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری، تغییری در این افزایش نرخ غیر قانونی بلیت پروازهای داخلی رخ نداده است.

تورج دهقان زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که چرا بعضی از ایرلاین ها هیچ توجهی به نرخ های مصوب و هشدارهای داده شده ندارند و همچنان به این رفتار غیرقانونی شان ادامه می دهند اظهار نمود: با عنایت به این که بعضی از شرکتهای هواپیمایی با وجود هشدارهای داده شده همچنان قیمت بلیت هواپیما را به نرخ مصوب برنگردانده اند، باید منتظر برخورد از راه دستگاههای نظارتی و قضایی باشند.

وی اضافه کرد: اگر ایرلاین های داشخلی قیمت ها را به نرخ مصوب آبان ماه سال قبل برنگردانند هفته آینده در جلسه ای که با مدیران عامل آنها خواهیم داشت و بعضی از مسیرهای خارجی آنها را لغو خواهیم کرد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما به نرخ مصوب دستور شخص وزیر راه و شهرسازی است و شرکتهای هواپیمایی برای افزایش قیمت باید مصوبه شورایعالی هواپیمایی کشوری و وزیر راه و شهرسازی را داشته باشند.

دهقان زنگنه خاطرنشان کرد: اگر ایرلاین ها از قانون تبعیت نکنند و بلیت پروازهای داخلی شان را بر مبنای نرخنامه مصوب موجود نفروشند، مسلما باید منتظر برخورد جدی تری باشند و بزودی ایرلاین های دولتی را به دستگاههای نظارتی شان و ایرلاین های خصوصی را به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در آبان ماه سال قبل شورایعالی هواپیمایی کشوری تصویب کرد که شرکتهای هواپیمایی اجازه دارند نهایتا تا ۱۰ درصد به نرخ پروازهای داخلی نسبت به نرخنامه به روز شده در خرداد ماه سال جاری اضافه کنند. و از جانب دیگری محدودیت حداقل نرخ برای پروازهای داخلی برداشته شد و در واقع خبری از دامنه قیمت نیست. این یعنی شرکتهای هواپیمایی تنها باید سقف قیمت بلیت های خویش را برای هر مسیر پروازی رعایت نمایند و تا امروز هیچ مصوبه و مجوزی برای افزایش قیمت بلیت هواپیما صادر نشده است.

منبع:

1400/04/06
00:01:56
0.0 / 5
251
تگهای خبر: شركت , فروش , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری