معاون وزیر كار تشریح كرد

سامانه ملی اشتغال و كسب و كار دقیقا چه می كند؟

سامانه ملی اشتغال و كسب و كار دقیقا چه می كند؟

به گزارش ارتباط با مشتری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اولین نشست شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار اظهار داشت: این نشست با هدف نحوه تعامل و همکاری دستگاههای اجرایی برای تکمیل و توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب و کار برگزار گردید.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، عیسی منصوری اضافه کرد: در این جلسه، اهداف و مأموریت های در رابطه با سامانه ملی اشتغال و کسب و کار برای اعضای شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار تشریح شد.
وی با اشاره به اینکه نظام جامع اطلاعات بازار کار از زمان برنامه سوم توسعه کشور مطرح بوده است تصریح کرد: در دو دهه اخیر، به رغم اهمیت آن در سیاستگذاری و برنامه ریزی کلان حوزه اشتغال و بازار کار اقدام بایسته ای در مورد پیاده سازی آن به عمل نیامده وبنا به دلائل مختلف، فرایند اجرایی پروژه در سالهای اخیر با تاخیر مواجه گردید.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: سامانه ملی به فراخور نیاز هر مجموعه و دستگاه اجرایی، قابلیت عرضه خدمات تخصصی داشته و با همکاری و هم افزایی سایر دستگاه به نتایج مورد انتظار دست خواهیم یافت.
وی ادامه داد: فرایند اجرای پروژه، فرآیندی هشت تا ۱۰ ساله است و بهره گیری از بسترهای فضای مجازی و استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی، موجبات تسریع و تکمیل گزارشات در رابطه با سامانه ملی اشتغال و کسب و کار را در زمان کوتاه فراهم نموده است.
منصوری تصریح کرد: خوشحالیم که با عنایت به پیشرفت خوب پروژه، اولین جلسه شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار برگزار شد تا با رسمیت یافتن موضوع، روند کار نظام مند شده تا با تغییر و تحولات آتی، فرایند اجرای کار با وقفه مواجه نشده و کار گرفتار نوسان نشود.
وی تشریح کرد: برقراری ارتباط سیستمی بین سامانه های مختلف موجود در سطح دستگاههای اجرایی ذیربط و تبادل داده و اطلاعات جهت تکمیل و توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب و کار بعنوان یکی از محورهای اساسی راه اندازی و استقرار نظام جامع اطلاعات بازار کار در کشور مورد تاکید اعضا شورای راهبری قرار گرفت.
وی اظهار داشت: دراین نشست مقرر شد با تشکیل مستمر جلسات شورای راهبری سامانه و هم کمیته های فنی زیر بخش سامانه ملی اشتغال و کسب و کار، امکان تکمیل و بروزرسانی برخط داده ها و اطلاعات مرتبط و همینطور عرضه گزارشات مستند و دقیق در حوزه های مهارت، آموزش و بازار کار کشور به منظور برنامه ریزی و سیاستگذاری های کلان در حوزه های مرتبط به وجود آید.
اولین جلسه شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار با حضور اعضای شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب و کار ودستگاه های مختلف اجرایی ذیربط در وزارت خانه برگزار شد.
منبع:

1400/04/27
11:29:33
0.0 / 5
46
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری