معاون وزیر كار:

توسعه سامانه ملی اشتغال محور راه اندازی نظام اطلاعات بازاركار است

توسعه سامانه ملی اشتغال محور راه اندازی نظام اطلاعات بازاركار است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب وکار محور راه اندازی نظام جامع اطلاعات بازار کار است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری در اولین نشست شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب وکار اظهار داشت: این جلسه با هدف نحوه تعامل و همکاری دستگاه های اجرائی برای تکمیل و توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب وکار اجرا شد. در این جلسه، اهداف و ماموریت های در رابطه با سامانه ملی اشتغال و کسب وکار برای اعضای شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب وکار تشریح شد.
وی با اعلان اینکه نظام جامع اطلاعات بازار کار از زمان برنامه سوم توسعه کشور مطرح بوده است، اشاره کرد: در دو دهه اخیر، به رغم اهمیت آن در سیاستگذاری و برنامه ریزی کلان حوزه اشتغال و بازار کار اقدام بایسته ای درباب پیاده سازی آن به عمل نیامده و بنا به دلیلهای مختلف، پروسه اجرائی پروژه در سالهای اخیر با تأخیر مواجه گردید.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سامانه ملی به فراخور نیاز هر مجموعه و دستگاه اجرائی، قابلیت ارائه خدمات تخصصی داشته و با همکاری و هم افزایی سایر دستگاه به نتایج مورد انتظار دست خواهیم یافت.
وی اضافه کرد: پروسه اجرای پروژه، فرآیندی هشت تا ده ساله است و بهره گیری از بسترهای فضای مجازی و استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی، موجبات تسریع و تکمیل گزارشات در رابطه با سامانه ملی اشتغال و کسب وکار را در زمان کوتاه فراهم نموده است.
منصوری اشاره کرد: خوشحالیم که باتوجه به پیشرفت خوب پروژه، نخستین جلسه شورای راهبری سامانه ملی اشتغال و کسب وکار انجام شد تا با رسمیت یافتن موضوع، روند کار نظام مند شده تا با تغییر و تحولات آتی، پروسه اجرای کار با وقفه مواجه نشده و کار گرفتار نوسان نشود.
وی تشریح کرد: برقراری ارتباط سیستمی بین سامانه های مختلف موجود در سطح دستگاه های اجرائی ذیربط و تبادل داده و اطلاعات جهت تکمیل و توسعه سامانه ملی اشتغال و کسب وکار بعنوان یکی از محورهای اساسی راه اندازی و استقرار نظام جامع اطلاعات بازار کار در کشور مورد تاکید اعضا شورای راهبری قرار گرفت.
معاون وزیر کار اظهار داشت: در این جلسه قرار شد با تشکیل مستمر جلسات شورای راهبری سامانه و نیز کمیته های فنی زیر بخش سامانه ملی اشتغال و کسب وکار، امکان تکمیل و بروزرسانی برخط داده ها و اطلاعات مرتبط و همین طور ارائه گزارشات مستند و دقیق در زمینه های مهارت، آموزش و بازار کار کشور بمنظور برنامه ریزی و سیاستگذاری های کلان در زمینه های مرتبط به وجود آید.

1400/05/01
11:17:29
0.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری