هرمزگان در صدر قیمت های نجومی پرواز

هرمزگان در صدر قیمت های نجومی پرواز

هرمزگان این روزها افزایش افسار گسیخته قیمت ها سبب فشار سنگین آن بر دوش مردم و کاهش توان خرید برای عموم شهروندان شده اما در این بین قیمت های نجومی بلیط هواپیما در راه پروازی بندرعباس هم سبب افزایش نارضایتی مردم هرمزگان شده است.استان هرمزگان با دارا بودن ظرفیت های اقتصادی و گردشگری خود همواره از مقاصد مهم پروازی از سراسر کشور بوده است بگونه ای که با دارا بودن فرودگاه در شهرهای بندرعباس، قشم، کیش، جاسک، ابوموسی و بندرلنگه در زمره استانهای توانمند در عرصه فرودگاهی کشور است اما در این بین تفاوت نجومی قیمت های پروازی در بندرعباس با سایر مراکز استانی است.

برای پی بردن به این مورد نگاهی می اندازیم به قیمت های پروازی در بندرعباس و مقایسه آن با سایر شهرها و حتی برخی فرودگاه ها در استان هرمزگان تا شاهد نکات جالب و حتی تفاوت ها شگفت انگیزی باشیم.

برای خرید بلیط پرواز مسیر کیش-تهران از راه پایگاه های اینترنتی فروش بلیط شاهد می باشیم قیمت ها از ۲۹۵ هزار تومان آغاز و به یک میلیون و ۵۹۲ هزار تومان می رسد در حالیکه در راه بالعکس قیمت بلیط از یک میلیون و ۳۴۶ هزار تومان آغاز می شود.

در مسیر شیراز به تهران این قیمت به ۶۷۰ هزار تومان تا ۹۹۰ هزار تومان می رسد و در راه قشم به تهران قیت ۸۵۲ هزار تومان برای خرید بلیط در سایت به ثبت رسیده است اما نکته جالب قیمت بلیط بندرعباس به تهران با وجود پروازهای مختلف است که از یک میلیون و ۳۶۵ هزار تومان آغاز و به یک میلیون ۴۰۰ هزار تومان می رسد یا در راه بندرعباس به تبریز قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و بندرعباس به مشهد قیمت یک میلیون و ۳۷۹ هزار تومان به ثبت رسیده است!

این آخر کار نیست و تفاوت قیمت در پرواز بندرعباس به دبی با تهران به دبی جالب تر هم می شود و در حالیکه گمان می رود با عنایت به نزدیکی بندرعباس به دبی و طی مسابقت کمتر باید قیمت بلیط کمتر باشد اما این گمان سریعأ مردود می شود. در حالیکه می توانین پرواز تهران به دبی را با قیمت یک میلیون و ۹۹۰ هزار تومان تهیه کنید اما بندرعباس به دبی با قیمت نجومی سه میلیون و ۵۸۳ هزار تومان تا پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در تلرانس قرار دارد.

با نگاه مقایسه ای با سایر خطوط به این نتیجه می رسیم که قیمت پروازها در راه بندرعباس قاعدتأ به بالای یک میلیون تومان می رسد و معلوم نیست بر چه اساسی این قیمت گذاری صورت گرفته و چرا باید مردم هرمزگان در بین تبعیض قیمتی و نجومی بلیط پرواز اینچنین در مشکلات و مکافات به سر ببرند.

منبع:

1400/06/24
14:18:45
0.0 / 5
223
تگهای خبر: اقتصاد , فروش , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری