یك كارشناس مسكن:

ترکیه آش دهن سوزی نیست!

ترکیه آش دهن سوزی نیست!

به گزارش ارتباط با مشتری یک کارشناس بازار مسکن با اعلان اینکه در ترکیه و دوبی گاهی مشکلات شغلی و معیشتی زیادی وجود دارد اظهار داشت: ترکیه آش دهن سوزی نیست اما خیلی از هموطنان که در این کشور مبادرت به خرید ملک می کنند به قصد باز شدن روزنه ای جهت اقامت یا رفتن به کشوری دیگر این کار را صورت می دهند.


حسن محتشم در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: عمده خریدهای ملک که توسط ایرانیان در ترکیه، دوبی، قبرس یا دیگر کشورها انجام می شود توسط متقاضیان مصرفی و به قصد دریافت اقامت است. اهداف سرمایه گذاری در درجه دوم اهمیت قرار دارد. علت اصلی هم به شرایط اقتصادی، تورم همه کالاها همچون مسکن و نبود شغل در کشور خودمان مربوط است.
وی ادامه داد: الان در مناطق معمولی شهر تهران برای خرید یک آپارتمان ۸۰ متری باید ۲.۵ تا ۳ میلیارد تومان هزینه کنید. با کمتر از این مبلغ می توان در ترکیه واحد خریداری کرد. علت این است که اقتصاد آنجا ثبات نسبتا بهتری دارد. دولت ترکیه هم تلاش می کند از هر طریقی مثل جذب گردشگر یا فروش ملک، سرمایه های خارجی را وارد کشور خود کند. این یک موضوع بدیهی است که همه کشورهای جهان می کوشند سرمایه ها را به سمت خودشان بکشند.
این کارشناس بازار مسکن با اعلان اینکه اسپانیا، ترکیه یا فرانسه تسهیلات و مشوقهایی برای اتباع دیگر کشورها بمنظور خرید ملک در این کشورها قائل می شوند اظهار داشت: در ترکیه مشکلاتی مثل نبود شغل مناسب و مسائل معیشتی برای اتباع خارجی ایجاد می شود اما این که چرا ایرانیها به بزرگترین گروه خریداران ملک در این کشور تبدیل گشته اند به اهداف دیگری برمی گردد. عمده هموطنان می خواهند بوسیله خرید ملک، اقامت ترکیه را دریافت نمایند یا به کشور ثالث بروند.
محتشم همین طور با اشاره به هزینه بالای نگهداری آپارتمان در دوبی اشاره کرد: زمانی که بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ صورت گرفت خیلی از ایرانیها بدون تحقیق و اطلاعات کافی مبادرت به خرید آپارتمان در دوبی کردند که بعدا به خاطر مسائل مختلفی مثل هزینه شارژ یا اقساط بالای خرید آن مجبور به برگشت شدند. بطور مثال باتوجه به گرمای ۵۵ درجه کشور امارات در تابستان، هزینه های سنگینی برای خنک کردن برجها صرف می شود که شارژ ماهیانه ساختمان در دوبی تا ۲۰ برابر شهر تهران است.
وی ادامه داد: همین طور دیده شد که برخی افراد مبالغی را برای پیش خرید آپارتمان در دوبی پرداخت کردند که بعدا در اقساط آن گرفتار مشکل شدند و با صرف نظر کردن از پیش پرداخت خود، واحد را فروختند تا خودرا از تعهدات آن خلاص کنند.
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران، نداشتن آگاهی از قوانین کشورهای مقصد را از دیگر مشکلات مهاجران دانست و اظهار داشت: کلاهبرداری بوسیله فروش املاک در گرجستان، قبرس، دوبی یا ترکیه وجود دارد. بطورمثال خریدار پس از ثبت سند متوجه شده که آپارتمان مدنظرش این واحد نبوده است. از نظر قانونی هم نمی توانند هیچ کاری بکنند چون سند به ثبت رسیده است. اگر خریداران وکیل نداشته باشند ممکنست گرفتار خیلی از این تقلب ها شوند.
محتشم با اعلان اینکه علت اصلی مشکلات اقتصادی ایران، تورم کالاها همچون مسکن می باشد، اشاره کرد: سطح درآمدها به اندازه تورم افزایش نداشته، از آن طرف نرخ بیکاری بالا رفته است. با وجود آنکه نرخ اجاره به نسبت قیمت مسکن رشد نکرده، همین اعداد و ارقام هم از عده مستاجران خارج است. پس خیلی از زوجین، ساختن آینده ای روشن را در مهاجرت می بینند که آن هم مشکلات خودش را دارد. اگر دولت در یک برنامه میان مدت و بلندمدت، تعادلی بین هزینه های جاری و درآمد افراد بوجود آورد هیچکس از ایران نمی رود.
منبع:

1400/06/31
12:09:16
0.0 / 5
180
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تسهیلات , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری