کرونا تعداد شاغلین کدام بخشها را افزایش داد؟

کرونا تعداد شاغلین کدام بخشها را افزایش داد؟

نتایج یک تحقیق نشان داده است که گرچه تحت تأثیر کاهش انتشار کرونا از تعداد شاغلین بخشهای آموزش، پست و مخابرات و بهداشت و مددکاری اجتماعی کاسته شده، اما در مقابل تعداد شاغلین بعضی از فعالیتهای اقتصادی نظیر املاک و مستغلات، خرده فروشی و تعمیر وسایل نقلیه موتوری با افزایش روبه رو بوده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، برابر نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار مرکز آمار ایران در بهار سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تعداد شاغلین در بهار ۱۴۰۰ نسبت به بهار سال ۱۳۹۹ افزایش داشته که اصلی ترین دلیل آن کاهش تأثیر انتشار کرونا و ایجاد رونق در بعضی از فعالیت های اقتصادی بوده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار، تعداد شاغلین بخش خدمات در بهار سال جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۶۰ هزار نفر افزایش داشته است. این در شرایطی است که نسبت به بهار سال ۱۳۹۸ با ریزش ۵۸۸ هزار نفری نیروهای کار در این بخش روبه رو بوده ایم.در بخش هتل و رستوران همچنان ریزش نیروهای کار مشاهده می شود به نحوی که تحت تأثیر شیوع کرونا ۲۵ هزار و ۶۲۱ نفر از شاغلین این بخش کاسته شده هر چند که این کاهش به شدت قبل نیست.

بخش فروش و نگهداری، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت و خرده فروشی سوخت خودرو هم در حالیکه در بهار ۱۳۹۹ کاهش تعداد شاغلین را نشان می دهد، در بهار ۱۴۰۰ با افزایش ۵۵ هزار نفری روبه رو شده است. شاغلین بخش خرده فروشی با ۶۲ هزار نفر افزایش همچنان به روند افزایشی خود ادامه می دهد.

در بخش اداره امور عمومی هم آمارها از رشد تعداد شاغلین به حدود ۴۲ هزار نفر خبر می دهد که این افزایش با تجمع مجوزهای استخدام در ارتباط بوده است.در حوزه فعالیت های در ارتباط با املاک و مستغلات تعداد شاغلین در مقابسه با بهار سال قبل افزایش داشته و به بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر رسیده است، اما در بهار ۱۴۰۰ بخش آموزش با کاهش ۸۵ هزار نفری نیروهای کار همچنان روند کاهشی تعداد شاغلین را دنبال می کند و در مقایسه با بهار ۱۳۹۸ بیشتر از ۲۱۴ هزار نفر کاهش را نشان داده است.

به باعث این گزارش در حوزه فعالیت های خدماتی همچون پست و مخابرات و واسطه گری های مالی، تعداد شاغلین در بهار سال جاری نسبت به بهار سال قبل کاسته شده است.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در بخش بهداشت و مددکاری اجتماعی هم بیشتر از ۴۵ هزار نفر از شاغلین کاسته شده که البته دلیل این امر کاهش فعالیت مطب ها و کلینیک های خصوصی تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا بوده است.

منبع:

1400/07/04
20:06:02
0.0 / 5
153
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری