رییس اتحادیه املاك شمیران:

خانه ها ۳۰ درصد زیر قیمت فروخته می شوند

خانه ها ۳۰ درصد زیر قیمت فروخته می شوند

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شمیران با اعلان اینکه معاملاتی که در بازار مسکن انجام می شود گاهی بیش از 30 درصد با قیمتهای پیشنهادی اختلاف دارد اظهار داشت: چند روز قبل یک پنت هاوس در شمال تهران متری 220 میلیون تومان قیمت خورد ولی 160 میلیون تومان فرخته شد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، محمدرضا قاسمی در نشست خبری با موضوع چالشهای بازار مسکن اظهار نمود: از سال ۱۳۹۶ تا الان برخی از املاک در شمیرانات هفت برابر افزایش قیمت داشته است. آپارتمان سه سال ساختی که سال ۱۳۹۶ متری ۹ میلیون تومان بوده الان که هفت سال ساخت شده به متری ۶۰ میلیون تومان رسیده و قیمت نوسازها تا هفت برابر بالا رفته است.
وی ادامه داد: آنچه در بازار می بینید با آنچه معامله می شود فرق دارد. یک پنت هاوس متری ۲۲۰ میلیون تومان قیمت خورد ولی متری ۱۶۰ تومان به فروش رسید. بدین سبب اگر مالکان بخواهند سرمایه خودرا به سرمایه پولی تبدیل کنند باید انعطاف داشته باشند.
قاسمی با اعلان اینکه مشاوران املاک باید اهتمام کنند اطلاعات واقعی به خریداران بدهند اظهار داشت: قیمتها باید پایین تر بیاید. این که می گویند قیمت را دفاتر املاک بالا می برند کذب محض است. ممکنست کسانی باشند که کار را بلد نیستند و اشتباه می کنند و موجب شوند ذهنیت خریداران بر روی افزایش قیمت دور بزند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک شمیرانات درباره مالیات بر خانه های خالی اظهار نمود: افراد عادی تعداد زیادی خانه در اختیار ندارند. بیشتر واحدهای خالی مربوط به بانک ها است و زمانی که ملک افزایش قیمت پیدا می کند دارایی آنها نیز افزایش می یابد.
وی درباره طرح مجلس در خصوص کاهش تعرفه بنگاههای ملکی که در کمیسیون عمران مجلس دنبال می شود اظهار داشت: اگر چیزی به تصویب برسد باید اجرا شود اما من بعنوان کسی که در کف بازار مسکن هستم می بینم مشاوران املاک چقدر تلاش می کنند تا قیمت مسکن کاهش پیدا کند. هرکسی بالاتر از میزان کمیسیون که ۲۵ صدم درست است به مشاوران املاک پرداخت کرد می تواند به اتحادیه شکایت و مازاد پرداختی را دریافت کند.
قاسمی اشاره کرد: ما به مجلس قبل پیشنهاد دادیم که رقم ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از قراردادهای اجاره از مستاجران دریافت نشود. جالب این که برخی نمایندگان خبر نداشتند مستاجران ۹ درصد مالیات می شود. قرار شد پیگیری کنند که نهایتاً به نتیجه نرسید.

افزایش لحظه ای قیمت مسکن دیگر اتفاق نمی افتد
در ادامه این جلسه ایمان خدابخش ـ کارشناس بازار مسکن ـ اظهار نمود: باتوجه به برنامه های دولت جدید و آقای رییسی نظر شخصی من این است که بازار خوبی را در آینده داریم وافزایش قیمت نخواهیم داشت، البته کاهش قیمت نداریم. به سبب افزایش قیمت دلار، مصالح ساختمانی و افزایش شدید قیمت مسکن، خیلی از متقاضیان مصرفی در دو سال اخیر خرید نکردند. بدین سبب یک قسمتی از تقاضا پشت بازار منتظر است تا بازار مسکن به ثبات برسد و بتوانند وارد بازار شوند.
وی ادامه داد: اگر تولید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور اتفاق بیفتد اساسا افزایش قیمت نخواهیم داشت. باتوجه به برنامه های دقیق آقای رئیسی و رزومه ای که از ایشان می بینم اساسا افزایشهای لحظه ای اتفاق نمی افتد.
خدابخش اشاره کرد: هم اکنون به سبب اپیدمی ویروس کرونا خیلی از فروشگاهها تعطیل شده و خدمات در فضای مجازی انجام می شود.
وی با اعلان اینکه مشاور املاک در وهله اول یک مشاور است و نباید فقط فروشنده باشد اظهار داشت: مشاور باید شناخت کاملی از بازار املاک منطقه خود داشته باشد. پلت فرم آقای املاک امکانی را فراهم نموده تا مشاوران املاک برمبنای میزان فعالیت رتبه بندی شوند. همین طور تمامی مشاغل ساختمانی پوشش داده می شوند. هوشمندسازی ساختمان، ضمانت و امنیت خرید نیز همچون کارکردهای این سامانه است.
بگفته خدابخش، تمامی تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و سازندگان در این اپلیکیشن وارد می شوند که برای خود پروفایل دارند و رتبه بندی می شوند.
این کارشناس بازار مسکن اظهار نمود: سایتی به وجود آمده که قیمت مسکن و نرخ اجاره واحد مسکونی مدنظر را محاسبه می کند که سقف و کف قیمت منطقه را تعیین می کند. هم اکنون خیلی از آپارتمانها بالاتر از نرخ واقعی اجاره داده می شوند که علت آن بالا بودن تقاضا نسبت به عرضه است.
در این جلسه همین طور عبدالله اوتادی ـ عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک ـ اظهار داشت: کرونا هر بدی داشت برای اپلیکیشنها خوب بود و بازدید مشتریان مسکن در فضای مجازی افزوده شد. البته برخی اپلیکیشنها مقداری سوءاستفاده کردند و وقتی دیدند استقبالشان نسبت به گذشته بیشتر شده قیمت خدمات خودرا چندین برابر کردند که ما از اداره تعزیرات اقدام کردیم تا جلوگیری شود.1400/07/18
11:47:57
0.0 / 5
240
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری