معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ثبت نام خانه اولی ها در طرح جهش مسکن از چهارشنبه

ثبت نام خانه اولی ها در طرح جهش مسکن از چهارشنبه

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ثبت نام از متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید و تأمین مسکن از روز چهارشنبه در سامانه ملی نهضت مسکن شروع می شود.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ آماده ثبت نام برای واحدهای طرح جهش تولید و تأمین مسکن هستیم. متقاضیان می توانند به سامانه ملی نهضت مسکن به نشانی www.saman.mrud.ir رجوع و نام نویسی کنند. البته هم اکنون سایت از دسترس خارج است اما تا روز چهارشنبه فعال می شود. در ۳۱ استان و تعداد قابل توجهی از شهرها تأمین زمین صورت گرفته و آمادگی ثبت نام وجود دارد.

سبز بودن فرم «ج» یکی از شروط چهارگانه است
وی درباره شرایط متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید مسکن اظهار داشت: عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، چهار شرط اصلی خواهد بود.
محمودزاده با اشاره به اینکه امکانات و تسهیلات طرح جهش تولید مسکن به مراتب بیشتر از طرحهای قبلی است اضافه کرد: به واسطه امکانی که قانون گذار تعیین کرده طرح جهش تولید و تأمین مسکن از نظر میزان تسهیلات، سود وامها و خدماتی که دولت می دهد به مراتب پیشرفته تر از پروژه های قبلی است. البته به شورایعالی مسکن پیشنهاد داده ایم که پروژه های قبلی هم مشمول همه امتیازات این طرح شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه روز سه شنبه ۲۷ مهرماه درمورد سقف و نرخ سود تسهیلات طرح جهش مسکن با بانک مرکزی جلسه داریم اظهار داشت: هنوز درباره جزئیات وامها مصوبه ای دریافت نشده است. تا کنون چندین جلسه در اینباره برگزار شده که امیدواریم در نشست فردا تصمیمات نهایی اتخاذ و اگر ابهامی از جانب کارشناسان وجود دارد برطرف شود. در مراحل بعدی شورای پول و اعتبار و شورایعالی مسکن تصمیم نهایی را دریافت خواهند کرد.
به قول محمودزاده، جلسات کارشناسی درباره جزئیات نحوه تأمین منابع مالی و تسهیلات، خللی در ثبت نام ایجاد نخواهد کرد و می توانیم به صورت موازی، کارها را جلو ببریم.

حدود ۶۴ هزار فقره وام اجاره پرداخت شد
محمودزاده همینطور درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اظهار داشت: بحمدالله روند پرداخت وام اجاره در بانک ها بهتر از قبل شده است. هم اکنون بیشتر از یک میلیون ۴۱۱ هزار نفر ثبت نام کرده اند که ۴۸۸ هزار نفر به سیستم بانکی معرفی شده و ۶۳ هزار و ۸۰۰ نفر تسهیلات را دریافت کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: به منظور سهولت در معرفی ضامن وام ودیعه مسکن، مکاتباتی را با بانک مرکزی و دبیرخانه ستاد ملی کرونا انجام داده ایم و پیگیریها ادامه دارد تا شرایط بهتر شود. البته سرعت وام دهی بانک ها در یک هفته گذشته افزایش پیدا کرده است.
ازاین رو گزارش، قانون جهش تولید و تأمین مسکن ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ به تصویب مجلس و سوم شهریورماه ۱۴۰۰ به تایید شورای نگهبان رسید. بر مبنای تبصره ۳ از ماده ۴ این قانون مجموع دوران مشارکت و فروش اقساطی واحدها ۲۰ ساله است. تسهیلات در ارتباط با ساخت واحدهای این قانون بعد از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به خریدار منتقل می شود.
هنوز جزئیات اقساط و نرخ سود تسهیلات خانه های طرح جهش تولید مسکن برای دهکهای مختلف توسط بانک مرکزی اعلام نشده، اما اقبال شاکری ـ نماینده مجلس ـ گفته که تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومان است که به سازندگان پرداخت می شود. اقساط هم ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تا ۵ میلیون تومان خواهد بود. همینطور وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده که تلاش می کند حداکثر کمک را به دهکهای یک تا سه داشته باشد. این کمکها می تواند شامل تقبل تمام یا بخشی از نرخ سود تسهیلات، زمین رایگان، خدمات مهندسی و عوارض صدور پروانه باشد.
منبع:

1400/07/27
09:48:54
0.0 / 5
266
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری