مدیركل راه و شهرسازی استان تهران:

واحدهای نهضت ملی مسکن مشمول افزایش قیمت نمی گردد

واحدهای نهضت ملی مسکن مشمول افزایش قیمت نمی گردد

به گزارش ارتباط با مشتری مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: با سازندگان واحدهای نهضت ملی مسکن برمبنای لیست بهای سالیانه قرارداد امضا می نماییم که موظفند در موعد مقرر واحدها را با قیمتی که در زمان قرارداد قید شده تحویل دهند و در صورت تاخیر نه فقط قیمت بالاتر به آنها پرداخت نمی گردد بلکه مشمول جریمه نیز خواهند شد.


خلیل محبت خواه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: زمان اجرای پروژه های جهش تولید و تامین مسکن ۱۲، ۱۸ و ۲۴ ماه است که برمبنای تعداد طبقات، این زمان متغیر خواهد بود. درباب قیمت مطابق لیست بهای سالیانه با سازندگان قرارداد امضا می نماییم که باید پروژه را در زمان مقرر با نرخ مندرج در قرارداد تحویل دهند.
وی در توضیح قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن اظهار داشت: بطور مثال امسال برمبنای لیست بهای ۱۴۰۰ با سازندگان قرارداد امضا می نماییم که هرچقدر طول بکشد نه فقط مشمول افزایش قیمت نخواهد شد بلکه اگر سازندگان در تحویل واحدها تاخیر داشته باشند مشمول جریمه می شوند. فعلا در ابتدای کار هستیم و تا آن زمان که زمین و تعداد واحدهای هر پروژه مشخص نشود نمی توانیم قیمت کارشناسی را اعلام نماییم.
محبت خواه همین طور درباره میزان وام طرح جهش تولید مسکن در استان تهران اعلام نمود: سقف تسهیلات هر واحد در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان است که البته فعلا در تهران پروژه ای نداریم. ساکنان شهر تهران باید در پرند، هشتگرد، ایوانکی، پاکدشت و رباط کریم ثبت نام کنند که مبلغ وام در این شهرها ۳۰۰ میلیون تومان است. در شهر تهران نیز اگر کسی زمین دارد و از شرایط طرح نهضت ملی مسکن برخوردارست می تواند از تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت به ازای هر واحد استفاده نماید.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با دعوت از سازندگان برای ورود به پروژه نهضت ملی مسکن اظهار داشت: از تمام انبوه سازان، سازندگان و کسانی که گرید کار دارند دعوت می نماییم تا در این طرح با ما همکاری کنند.
وی مهلت ثبت نام متقاضیان در طرح جهش تولید مسکن را تا ۱۵ آذرماه دانست و اضافه کرد: تا کنون ۳۵۰ هزار نفر در استان تهران ثبت نام کرده اند و روند پالایش متقاضیان شروع شده است.
بدین سبب گزارش، از روز ۲۸ مهرماه ثبت نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir در ۳۱ استان شروع شده که تا ۱۵ آذرماه ادامه دارد. متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند. عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا سه شرط اصلی خواهد بود. قبلا برای مردان شرط تأهل وجود داشت که بتازگی به مردان بالای ۱۸ سال به شرط تاهل در زمان تحویل واحد، اجازه ثبت نام داده شده است. خانم های مجرد بالای ۳۵ سال نیز می توانند ثبت نام کنند. همین طور درباره نداشتن مالکیت، برخی گروههای درآمدی در بعضی مناطق برمبنای تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط معاف هستند.
منبع:

1400/09/07
13:39:54
0.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری