جولان امیکرون و سفرهایی که هوشمند نشد

جولان امیکرون و سفرهایی که هوشمند نشد

ارتباط با مشتری: در شرایطی که سویه جدید ویروس کرونا به نام «امیکرون» درحال گردش در کشور است، هوشمندسازی محدودیت های کرونائی برای مردم در سفرهای جاده ای، هوایی، ریلی و دریایی همچنان اجرائی نشده است و باید دید چه زمانی عملیاتی خواهد شد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، گرچه با توسعه واکسیناسیون ابتلاء و آمار مرگ و میر کرونائی در کشور رو به کاهش است اما جان باختن حتی یک نفر هم بعد از گذشت حدود دو سال از شیوع این بیماری، ناراحت کننده است چه رسد به این که بیش از ۲۰۰ نفر در هفته گذشته جان خودرا به سبب مبتلاشدن به آن از دست دادند.

نکته دیگر این که سویه جدیدی از این ویروس به نام امیکرون هفته هاست وارد ایران شده و با سرعت بالایی درحال گردش و گسترش در کشور است. دکتر مسعود یونسیان - دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کووید- ۱۹ با اعلان اینکه هم اکنون حدود ۴۰ درصد از موارد کرونائی که در کشور درحال گردش است، از نوع سویه اُمیکرون است، به ایسنا اظهار داشت: درصد مبتلاشدن به اُمیکرون و تعداد موارد بیماری در کشور درحال افزایش است و بنظر می رسد که سیگنالی برای موج ششم دریافت کرده ایم و در صورت ادامه این شرایط، هفته آتی اُمیکرون به ویروس غالب در کشور بدل می شود.

وی اضافه کرد: رعایت پروتکلهای بهداشتی هم از نظر ماسک، هم از نظر حضور در اجتماعات و... بسیار پایین آمده است. از طرفی نه دولت اعمال محدودیت را شدت بخشیده و نه مردم همراهی کرده اند. وقتی دولت سخت گیری ندارد، مردم هم همراهی نمی کنند.

این اظهارات در حالی مطرح شده که از زمان ورود اولین مسافر مبتلا به ویروس جدید کرونا به کشور در ایام پایانی آذر ماه قرار بود پروتکلهای سخت گیرانه ای در سفرهای داخلی و خارجی برای حمل و نقل دریایی، ریلی، هوایی و زمینی در نظر گرفته شود و کنترل ها و محدودیت های کرونائی بصورت هوشمند و از طرریق اتصال سامانه امید به این بخش ها اجرائی شود. حتی مقرر شده بود که مردم بعد از ابتلاء به ویروس کرونا نتوانند از منزل بیرون بروند و سفرهای درون شهری و برون شهری با وسیله نقلیه شخصی شان نیز ممنوع شود.

اما بعد از گذشت بیش از یک ماه از این تصمیم گیری و اعلام آمادگی بخش های مختلف بنظر می رسد هنوز این اتصال برقرار نشده و هوشمندسازی در حوزه محدودیت های کرونائی سفر به وجود نیامده است.

میر حسن موسوی –معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران – قبل از این در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به سوالی درباره این که اینکه آیا هم اکنون برای اجرای طرح مدیریت و کنترل هوشمند کرونا به سامانه امید متصل شده اید یا خیر؟ اظهار نمود: بستر لازم از طرف شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری برای اتصال به سامانه امید انجام شده و بمحض ایجاد دسترسی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: البته رعایت فاصله گذاری اجتماعی بصورت هوشمند و بر خط از بیستم فروردین ماه سال قبل انجام شده است و تا ۳۰ آبان ماه امسال بلیت قطارهای مسافری با ظرفیت ۵۰ درصد به فروش رسید و از شروع آذر ماه برمبنای مصوبه مصوبه ستاد ملی کرونا به ۸۰ درصد رسید.

بر اساس اطلاعات به دست آمده خبرنگار ایسنا نیز مقرر شده بود تا ممنوعیت ها و محدودیت های کرونائی مختص همه مردم نشود و آن هایی که واکسیناسیون شده اند و به کرونا مبتلا نیستند بتوانند از خیلی از خدمات در بخش های مختلف مانند سفر بهره مند شوند.

اما با وجود این که اطلاعات مورد نیاز بخش های مختلف حمل و نقل هوایی، دریایی، زمینی و ریلی بوسیله وزارت راه و شهرسازی در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته هنوز اتصالی برقرار نشده و طرح مدیریت و کنترل هوشمند کرونا همچنان اجرائی نشده است.

منبع:

1400/10/28
16:07:27
0.0 / 5
280
تگهای خبر: اجتماعی , خدمات , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری