شجاعی در گزارش ارتباط با مشتری مطرح كرد؛

برخورد سلیقه ای در صدور مجوز کسب و کار

برخورد سلیقه ای در صدور مجوز کسب و کار

به گزارش ارتباط با مشتری رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: ما به شدت با برخوردهای سلیقه ای و انحصاری در صدور مجوزها برخورد و دستگاههای متخلف را جهت پاسخگویی به کمیسیون اصل ۹۰ احضار می نماییم.حجت الاسلام حسن شجاعی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به ماده ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی که سال قبل ابلاغ گردید، اظهار داشت: طبق این قانون، مراجع صدور مجوزهای کسب و کار موظفند به منظور تسهیل سرمایه گذاری در کشور، شرایط و فرایند صدور یا تمدید مجوزهای کسب و کار را ساده کنند، اما گزارش های واصله به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نشان داده است که همچنان بعضی از دستگاههای دولتی در روند مجوز دهی سنگ اندازی می کنند.
وی ضمن اشاره به ابلاغ این قانون در سال گذشته، متذکر شد: این شرایط باید به نحوی باشد که هر متقاضی مجوز کسب و کار در صورت عرضه مدارک در پایگاه اطلاع رسانی مجوزهای کسب و کار، بتواند در حداقل زمان ممکن، مجوز مورد نظر خویش را دریافت کند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همینطور لازم است هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار، سقف زمانی برای صدور مجوز در هر کسب و کار را تعیین کرده و در درگاه مذکور اعلام نماید.
نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی افزود: سه قوه موظفند که روند صدور مجوزهای کسب و کار و فرایند راه اندازی آنرا تسهیل کنند. همواره یکی از مهم ترین موانع تولید و راه اندازی کسب و کارهای کوچک و متوسط، فرایند صدور مجوز است. همچنان در بعضی دستگاه ها سلیقه یا سفارش در صدور مجوزها نقش دارد.
شجاعی بیان نمود: از آنجاییکه این مورد یکی از مطالبات جدی مردم است، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس این مورد را پیگیری و با موانع تسهیل صدور مجوزها قاطعانه برخورد خواهد نمود. لازم است دستگاه ها در فرصت باقیمانده اقدامات لازم را جهت راه اندازی بستر سامانه الکترونیکی و رفع موانع مذکور انجام دهند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متخلفان بدانند که تاریخ انقضای امضاهای طلایی به پایان رسیده است. کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از موضع خود کوتاه نخواهد آمد و به شدت با برخوردهای سلیقه ای و انحصاری در صدور مجوزها برخورد می کند. حتما دستگاههای متخلف را جهت پاسخگویی به کمیسیون فرامی خوانیم.


منبع:

1400/12/09
23:14:37
0.0 / 5
220
تگهای خبر: تولید , كشور , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری