پس از پنج سال

راه اندازی پلاسکو بالاخره

راه اندازی پلاسکو بالاخره

ارتباط با مشتری: ساختمان پلاسکو که در دی ماه سال 1395 آتش گرفت و فرو ریخت بالاخره بعد از پنج سال امروز با حضور مسئولان راه اندازی شد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، ساختمان جدید پلاسکو بعد از گذشت پنج سال از حادثه آتش سوزی دیماه سال ۱۳۹۵، امروز با حضور رییس بنیاد مستضعفان، استاندار تهران، مدیرعامل سازمان آتش نشانی، رییس سازمان انرژی اتمی و کسبه آن راه اندازی شد.
هزینه ۴۰۰ میلیاردی ساخت پلاسکو
رئیس بنیاد مستضعفان در این مراسم اعلام نمود: گرچه برمبنای حکمی که نهایی شده تقصیر بنیاد مستضعفان در حادثه پلاسکو ۱۶.۲ درصد بود و ما وظیفه ساخت مجدد آنرا نداشتیم اما به تنهایی و با صرف ۴۰۰ میلیارد تومان، پلاسکو را باردیگر ساختیم.
وی اضافه کرد: ما با ایمان این ساختمان را ساختیم نه با چرتکه اندازی. علاوه بر این با وجود ۶۰۰ کسبه در پلاسکو، این ساختمان به نمادی از تولید در صنعت پوشاک تبدیل گشته بود که در آینده نیز همین اتفاق خواهد افتاد.
رئیس بنیاد مستضعفان، اضافه کرد: ساختمان پلاسکو به وسعت ۱۰۰۰ متر مربع و در ۲۰ طبقه ساخته شد و سختی کار جایی بود که باید مشاعات، آسانسورها و پله برقی ها به این فضا اضافه می شد و در عین حال رضایت کسبه نیز مورد توجه قرار می گرفت. از طرف دیگر برای تامین پارکینگ پلاسکو هزینه های آنرا یکجا به شهرداری پرداخت کردیم تا ایمن سازی آن به شهرداری واگذار شود.
وی اظهار داشت: در پی آن هستیم که زمین جانبی ساختمان پلاسکو موسوم به پارکینگ اکبر را در صورت دریافت مجوزهای لازم از شهرداری تهران و دیگر دستگاه های متولی مانند وزارت میراث و گردشگری بسازیم و به پارکینگی نمونه و مدرن تبدیل نماییم.
فتاح اظهار نمود: بنیاد مستضعفان بعنوان مالک ساختمان پلاسکو همزمان با شروع سال جدید مدیریت این ساختمان را به کسبه واگذار خواهدنمود و تا یکسال آینده پیمانکار این ساختمان در پلاسکو باقی می ماند تا مشکلات احتمالی این ساختمان را برطرف کند.
وی درباره هزینه های ساخت مجدد پلاسکو اظهار داشت: قبل از این و در ابتدای برنامه ریزی برای ساخت پلاسکو ۱۷۰ میلیارد تومان هزینه برآورد کرده بودیم اما متاسفانه در سالهای قبل همه چیز چند برابر افزایش قیمت پیدا کرد تا هزینه این ساختمان در بخشهای مختلف همچون هزینه های صدور پروانه، مجوزها و عملیات عمرانی به ۴۰۰ میلیارد تومان برای بنیاد مستضعفان برسد.
وی در آخر ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر اختتام کار ساختمان پلاسکو صادر شود تا کسبه بتوانند اسناد خودرا تحویل بگیرند.
منبع:

1400/12/21
12:24:52
0.0 / 5
320
تگهای خبر: پاركینگ , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری