مسافران پروازهای خارجی بخوانند

مسافران پروازهای خارجی بخوانند

به گزارش ارتباط با مشتری هر کشوری برای ورود و خروج کالا مقرراتی دارد و ایران هم از این امر مستثنی نیست. خروج برخی کالاها از ایران یا به طور کلی ممنوع می باشد، یا صرفاً به میزان خاصی میتوان خارج کرد. گاهی کسانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، بدلیل ناآگاهی از این مقررات، در فرودگاه و هنگام خروج گرفتار مشکلاتی می شوند. در ادامه به بررسی جزئیات کالاهایی که مطلقا یا به صورت نسبی خروجشان توسط مسافر ممنوع می باشد، می پردازیم.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، «اقتصادآنلاین» در ادامه نوشت: بعضی از کالاهایی که نمی توان از کشور خارج کرد، شاید اساسا استفاده یا همراه داشتنش هم معمول نباشد اما به هر حال برای روز مبادا باید این موارد را بخاطر داشته باشید:

۱. خروج خاویار دارای مجوز شیلات برای هر مسافر تا ۱۲۵ گرم مجاز است

۲. خروج فرش دستبافت تا متراژ ۲۰ متر مربع مجاز است. با این وجود بردن فرش دستبافت به هر اندازه ای به کشورهای عراق، عربستان و سوریه ممنوع می باشد.

۳. خروج ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام برای هر مسافر مجموعا تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها مجاز بوده و مازاد بر آن باید ضمن اظهار به گمرک و رعایت تشریفات مربوطه احتیاج به مجوز بانک دارد.

۴. خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر شامل انواع مصنوعات طلا، نقره و پلاتین در مجموع حداکثر تا ۱۵۰ گرم مجاز است. خروج هر گونه سکه طلا از کشور ممنوع می باشد.

۵. خروج کالای ایرانی به هر میزان مشروط بر آن که جنبه تجاری نداشته باشد، مجاز است اما نباید برای فروش باشد.

۶. خروج ظروف و مصنوعات نقره به جز زیورآلات توسط مسافر حداکثر تا ۳ کیلوگرم مجاز است؛ مشروط بر آنکه این ظروف در زمره آثار تاریخی و فرهنگی محسوب نشود.

۷. خروج ابزار و یا وسایل حرفه ای به همراه مسافر به قصد برگشت کالا منوط به اعلام و موافقت قبلی از جانب گمرک است.

۸. خروج زعفران تا ۱۰۰ گرم برای هر مسافر مجاز است.

۹. خارج کردن مشروبات الکلی، وسایل قمار، اسلحه سرد و گرم و مواد محترقه و منفجره، مواد مخدر، نشریات، تصاویر، فیلم، عکس و هر کالایی که مغایر شئونات مذهبی و ملی کشور باشد، هر نوع نوشته مخالف مذهب رسمی کشور یا مخل نظم و عفت عمومی و شئون ملی، اشیای عتیقه و کلیه کالاهایی که جنبه میراث فرهنگی دارد و سایر کالاهایی که منع شرعی و قانونی دارند، به طور کلی ممنوع می باشد.

منبع:

1401/01/27
20:06:24
0.0 / 5
194
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , فروش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری