ارتقای تکنولوژی نهضت مسکن توسط مهندسان ایرانی

ارتقای تکنولوژی نهضت مسکن توسط مهندسان ایرانی

ارتباط با مشتری: انعقاد تفاهم نامه افزایش تکنولوژی ساخت بین یک شرکت ساختمانی با یک شرکت تحقیقاتی دولتی، گمانه زنی ها برای جایگزین کردن نیروهای داخلی بجای خارجی ها در پروژه نهضت ملی مسکن را تقویت کرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بهره مندی از تکنولوژی های جدید ساختمانی با بهره گیری از توان متخصصان داخلی به تدریج جای نگاه های بیرونی را گرفته است. بعد از آن که اخبار غیررسمی از عدم تمایل چین و ترکیه برای اجرای پروژه های ساختمانی در ایران حکایت داشت، به تدریج موضع وزارت راه و شهرسازی تغییر نمود.
امروز تفاهم نامه ای بین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با گروه سرمایه گذاری مسکن بمنظور بهره مندی از تکنولوژی های جدید ساختمانی منعقد شد. این در حالیست که اواخر سال قبل مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن از مذاکره با یک شرکت ترک بمنظور ارتقای تکنولوژی ساخت سخن گفته بود.
علیرضا قاری قرآن ـ رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی - در جریان تفاهم نامه امروز با اشاره به این که طرح نهضت ملی مسکن فرصتی برای ارائه خدمات نوین ساختمانی و ارتقای کیفیت ساخت و ساز و کاهش هزینه های تمام شده است، توضیح داد: اکنون در زمینه بتن، انرژی و سایر مباحث کارها در حال انجام می باشد اما در زمینه ساخت و اجرا متاسفانه کار به روش های سنتی در حال انجام می باشد و صنعتی سازی در ساخت به مفهوم مناسب آن اجرائی نشده است.
بگفته وی صنعتی سازی که همچون موضوعات مهمست در کشور وجود ندارد و اکنون بالای ۹۰ درصد ساخت وساز به شکل سنتی درحال اجراست که به کیفی سازی لطمه زده است. بدین سبب با تغییر ساختاری که در برنامه مرکز است باید پتانسیل مرکز تحقیقات بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.
شنیده ها حاکی از آنست به دلایلی مثل تحریم و نبود صرفه اقتصادی، طرف چینی تمایل چندانی برای حضور در ایران نشان نمی دهد. درباب مذاکره با شرکت های ترک نیز اطلاع رسانی چندانی صورت نگرفته و به نظر نمی رسد توافقی تا حالا صورت گرفته باشد.
وزارت راه و شهرسازی از اوایل فعالیت دولت سیزدهم اعلام نمود که همزمان با رایزنی با شرکت های خارجی، از توان شرکت های ایرانی نیز غافل نیست. دراین زمینه اعلام گردید موضوع صنعتی سازی به فراخوان گذاشته شده و از ۵۸۶ شرکت داخلی که تاییدیه فنی دارند خواسته شده تا در طرح نهضت ملی مسکن سه مشخصه کیفیت، سرعت اجرا و کاهش قیمت تمام شده را در دستور کار قرار دهند؛ جلسات مشترکی بین مسئولان وزارت راه و شهرسازی با برخی شرکت های داخلی برگزار شده و یکی از با اهمیت ترین دستور کارهای این وزارتخانه در سال جدید ارتقای فناوری ساخت است.
بتازگی هم رییس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان با هدف ارتقای کیفیت ساخت و ساز گفته است: این مساله را در جلسه با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مطرح کردیم و وی قول داد تا هفته آتی با وزارت راه و شهرسازی جلسه ای برگزار و برنامه جامعی را تدوین کرده و به کمیسیون عمران گزارش دهند.
منبع:

1401/02/07
01:04:21
0.0 / 5
229
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری