عبدالملكی در صحن مجلس:

انتصابات وزارت کار سیاسی نیست

انتصابات وزارت کار سیاسی نیست

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم توجه به شایسته سالاری در انتصابات وزارتخانه متبوعش، اظهار داشت: انتصابات این وزارتخانه به هیچ وجه سیاسی نبوده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی درباره روند انتصابات وزارت خانه متبوع خود، اظهار داشت: ما در این وزارت خانه حدود ۳۰۰ نفر انتصابات داشتیم و حدود ۲۳۷ نفر از انتصابات از همکاران در وزارت خانه بوده اند که از آنها استفاده کردیم.
وی اضافه کرد: عده ای مانند رییس سازمان بهزیستی را در دوره ای به دلیلهای سیاسی به کار نگرفته بودند و در طول ۸ سال در مجموعه نبودند که ما آنها را برگرداندیم. همین طور ۳۹ نفر از جوانان انقلابی و مومن را به کار گرفته ایم و ما از افراد باتجربه، متخصص و انقلابی بهره برده ایم. انقلابی بودن، فسادستیزی، دست پاک بودن و متخصص بودن از معیارهای انتصابات ما بوده است و بیش از ۸۰ درصد هم از همکاران در خود مجموعه وزارت خانه منتصب شده اند. معیارها مشخص بوده و نگاه فامیلی و سیاسی در انتصابات نبوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: با روی کار آمدن دولت مردمی عدالت گرا این حس در تمام کارکنان دستگاههای اجرائی بوجود آمده است که می توانیم به سمت عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد برویم و پس درخواست آنها ایجاد عدالت در نظام پرداخت حقوق و دستمزد در کشور است، رییس جمهور هم بر این مورد تاکید دارد. با عنایت به این که بنده عضو شورای حقوق و دستمزد دولت هستم، موضوع عدالت در پرداخت ها را پیگپری می کنم.
عبدالملکی اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اجتماعی ترین وزارت خانه دولت می باشد که متأسفانه در دوره گذشته و در دولت دوازدهم به سیاسی و امنیتی ترین وزارت خانه تبدیل گشته بود. تعداد خیلی از اقوام و نزدیکان وزیر به کارگیری شده بودند، انتصابات سیاسی انجام شده بود که دامنه و امتداد آنها تا شرکتها و صندوق های آن هم پیش رفته بود. فعالان رسانه ای ستادهای انتخاباتی به کارگیری شده بودند و در پست های مدیریتی مستقر شده بودند، برخی از پست های کلیدی در اختیار افرادی بود که جزو محکومیان فتنه ۸۸ بودند.
وی تصریح کرد: ما در انتصابات از هیچ کسی سفارش نپذیرفتیم و فقط برمبنای معیارهایی که رییس جمهور گفته بودند و مورد تأیید مجلس بود، انتخابات را انجام دادیم. حدود ۴ هزار نفر را بررسی کردیم و امانت را به امانتدار سپردیم و این مورد ادامه هم دارد. اگر حقوق ها سر وقت داده شده، به یمن حضور همین افراد منتصب شده بوده است. اگر منافذ حقوق های نجومی مسدود شد و جریان جدیدی از مبارزه با فساد را در زیرمجموعه ها شروع کردیم، همه به همت افراد جهادگر و انقلابی همین وزارت خانه بوده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: برای پیاده شدن سیاست های کلی تامین اجتماعی حتما نیاز داریم که مجلس شورای اسلامی ارتباط تنگاتنگی با دولت داشته باشد. در زمینه رفع فقر مطلق برنامه های بسیار زیادی را شروع کرده ایم که الان در میانه این برنامه ها هستیم، در زمینه اشتغال می خواهم که یک فرصتی به بنده داده شود تا گزارشی از اقدامات در موضوع اشتغال ارائه دهیم. در موضوع کاهش لطمه های اجتماعی هم برنامه های جدی شروع شده است. در موضوع تامین اجتماعی و بازنشستگی هم اقدامات و برنامه های بسیار خوبی شروع شده است که بدون همکاری و تعامل تنگاتنگ مجلس شورای اسلامی و دولت اساسا موفق نخواهیم شد.
وضعیت وزارت کار اورژانسی است
در ادامه جلسه، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در تشریح سوال خود، اظهار داشت: تیم وزارت کار چند هفته است که به مجلس لشکرکشی کرده اند و در محافل خصوصی با صراحت گفته اند با امکانات و اختیاراتی که دارند، وزیر را از هر چالشی در مجلس نجات می دهند. آنان امروز هم از بامداد در مجلس خیمه زده اند.
وی بیان نمود: انتخاب عبدالملکی بعنوان وزیر کار، ظلم به دولت و کشور بود. در طول این ۹ ماه نیز هیچ ملاقات و تماسی با وزیر نداشته ام تا شائبه ای پیش نیاید. وضعیت این وزارت خانه به حدی اورژانسی است که اگر به سرعت این روند متوقف نشود، به تنهایی برای زمین زدن دولت رئیسی کفایت می کند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تهی کردن این وزارت خانه از نیروهای کارآمد، باتجربه و غیرسیاسی سبب شده است تا تجمعات نوظهوری توسط کارمندان این وزارت خانه و برخی سازمان های زیرمجموعه صورت گیرد که در تاریخ این وزارت خانه بی سابقه بوده است. زمانی که وزیری بین کارکنان خود وزارت خانه مقبولیت و مشروعیت نداشته باشد، کارایی و مدیریت وی در آن مجموعه زیر سوال می رود.
موسوی لارگانی عنوان کرد: شایسته سالاری در انتصابات یکی از الزامات مدیریتی است. باید به نیروهای متخصص و کاردان و انقلابی داخل سیستم توجه کرد، اما در دوره مدیریت جدید وزارت خانه عظیم تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهد حجم زیادی از انتصابات برون سازمانی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: این انتصابات بیشتر رفیق محور بوده است که انگیزه ها را در میان نیروهای زبده و جوانان متخصص وزارت خانه از بین برده است. شاهدیم وزیر با اتوبوسی از نیروهای همراه کارنابلد وارد سیستم شده و هیچ توجهی به ظرفیتها، حجم کار و وظایف ندارد. این که وزیر و دوستانش فریاد بزنند هر کسی با ما نیست، ضد انقلاب و فاسد است، با اساس و مبانی نظام و انقلاب ناسازگار است.
موسوی لارگانی بیان نمود: معرفی داماد نظریه پرداز اقتصادی حسن روحانی و وزیر آن دولت بدون رزومه برای مدیرعاملی و عضویت در هیئت مدیره بیمه ملت با ۳ هزار میلیارد تومان پرتفوی، با وجود شعارهای پوچ مقابل مدیران دولت قبل هم همچون مواردی است که انجام شده است.


منبع:

1401/02/17
22:56:25
0.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری