بساط قراردادهای موقت کار برچیده می شود؟

بساط قراردادهای موقت کار برچیده می شود؟

به گزارش ارتباط با مشتری، یک مقام کارگری ابراز امیدواری کرد: با لغو دادنامه 179، قراردادهای موقت کار برچیده و امنیت شغلی کارگران تضمین شود.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به درخواست تشکل های کارگری از کمیسیون اجتماعی مجلس درباب لغو دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت اداری اظهار داشت: ما نسبت به این دادنامه حرف داریم و به عنوان یک مطالبه اساسی هم از طرف قوه قضاییه و هم بوسیله کمیسیون اجتماعی مجلس در حال پیگیری هستیم. در دولت قبل هم نامه نگاری های مشترکی میان تشکل های کارگری دراین زمینه در جریان بود و نسبت به لغو دادنامه اتفاق نظر داریم.

وی اضافه کرد: درخواست لغو دادنامه به کمیسیون اجتماعی مجلس رفته و پیگیری ها در حال انجام می باشد و امیدواریم باتوجه به درخواست تشکل های کارگری ابطال آن در دستور کار قرار گیرد.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اعلان اینکه دادنامه ۱۷۹ متعلق به دهه ۱۳۷۰ است، اضافه کرد: از آن زمان تا حالا مجوز انعقاد قراردادهای موقت در کارهای دائم داده شده و امروز بیش از ۹۵ درصد قراردادهای کارگری موقتی است. رأی صادره مشکلاتی برای کارگران و امنیت شغلی نیروهای کار به وجود آورده و سبب برخی تخلفات و سو استفاده ها در بستن قراردادهای کوتاه مدت سه ماهه و شش ماهه با کارگران شده است.

ابوی اشاره کرد: با ابطال دادنامه ۱۷۹، قراردادهای موقت برچیده و امنیت شغلی کارگران تضمین می شود. کارگر و کارفرما بطور مستقیم با یکدیگر وارد مذاکره شده و قرارداد می بندند و این مساله در حفظ امنیت شغلی نیروهای کار موثر است.

وی اظهار داشت: انعقاد قراردادهای موقت در کارهای با ماهیت دائم دارای ایراد است و انتظار داریم با ورود کمیسیون اجتماعی مجلس این خواسته قانونی در راستای منافع جامعه کارگری محقق شود.

منبع:

1401/07/26
10:53:14
0.0 / 5
235
تگهای خبر: اجتماعی , جامعه , شغل , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری