مرتضوی در نشست با ۴۰ كارآفرین برتر:

تقویت کانون های کارآفرینی در کشور

تقویت کانون های کارآفرینی در کشور

به گزارش ارتباط با مشتری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه کارآفرینی اظهار داشت: کانون های استانی و ملی کارآفرینی و اشتغال آفرینی با همراهی دولت و بخش خصوصی ایجاد می شود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، «سید صولت مرتضوی» در نشست با ۴۰ کارآفرین برتر استانی و ملی که امروز جمعه بیستم آبان در محل این وزارت خانه برگزارشد، اضافه کرد: تقویت بخش خصوصی و مردمی سازی اقتصاد، راهبرد ویژه دولت برپایه دیدگاه های رئیس جمهور و سیاست های دولت مردمی سیزدهم است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جغرافیای سیاسی جمهوری اسلامی ایران و موقعیت استراتژیک آنرا بستری مهم برای توسعه و افزایش بهره وری توصیف کرد.
وی با اشاره به اینکه موفقیت ها و میزان بهره وری امروز ما متناسب با استعدادها و ظرفیت های موجود نیست، اظهار داشت: حل دغدغه های کارآفرینان در رفع موانع جهش تولید در کنار عرضه بسته های تشویقی با استفاده از مصوبه کارآفرینان پیشرو راهگشا و اثربخش است.
مرتضوی اظهار داشت: تقویت اقتصاد معدن، توسعه اکتشافات، استخراج و فرآوری یکی از ظرفیت های مغفول کشور و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است که می تواند ارزآوری و اشتغال آفرینی قابل توجهی به همراه داشته باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت جهاد سازندگی در عرصه کارآفرینی و تولید تاکید و اظهارکرد: دخالت دولت ها در تولید و اقتصاد، مانعی جدی در راه توسعه است.
وی اظهار داشت: دولت باید مشوق، سیاستگذار و ناظر بر کارآفرینی باشد و بخش خصوصی را برای راهبری خط مقدم اقتصاد مقاومتی و اشتغال آفرینی تقویت کند.
مرتضوی با تاکید باردیگر بر این که دولت به دنبال بنگاه داری نیست، اضافه کرد: وظیفه اصلی ما پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین است و در جهت تحقق آن کارآفرینان برتر کشور را مشاورین امین خود می دانیم.
وزیر کار اظهار داشت: اشتغال و اقتصاد پویا مهم ترین درخواست مردم از حاکمیت است و دشمن با سوءاستفاده از این مطالبه به حق مردم، زمینه آشوب و کاهش سرمایه اجتماعی را در کشور دنبال می کند.
وی توجه به آموزش و مشاوره به کسب و کارهای جوان را بسیار مهم دانست و اظهارکرد: نشست با کارآفرینان برتر به صورت مستمر و هدفمند و با هدف اطلاع از موانع تولید و اشتغال آفرینی در کشور دنبال می شود.
مرتضوی اظهار داشت: مهم ترین موارد مطرح شده در این جلسه بعنوان نظام مسائل پیش روی تولید، کارآفرینی و اشتغال آفرینی کشور به صورت دسته بندی شده تقدیم رئیس جمهور هم خواهد شد.
تسهیل فعالیتهای اقتصادی کارآفرینان برتر کشور
«محمود کریمی بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این جلسه به برنامه های این معاونت برای تسهیل فعالیتهای اقتصادی کارآفرینان برتر کشور اشاره نمود و اظهار داشت: اشتغال آفرینی به معنای واقعی نیازمند پیگیری مسائل در همه سطوح حاکمیت است.
وی اضافه کرد: کار آفرینان برتر کشور علیرغم مشکلات و موانع موجود توانسته اند، در میزان اشتغال، نوآوری، صادرات، بهره وری و مسئولیت اجتماعی موفق و سرآمد باشند.
معاون وزیر کار از برنامه ریزی برای ایجاد کانون های کارآفرینی و اشتغال آفرینی در استانهای کشور اطلاع داد و عنوان کرد: رفع موانع تولید و حرکت در جهت تحقق شعار سال، نیازمند همراهی ویژه بخش خصوصی است.
همچنین «علی زندوکیلی» مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی با عرضه گزارشی از فرآیند جشنواره شناسایی کارآفرینان برتر، کارآفرینی مبتنی بر نوآوری را بعنوان موتور محرک اصلی اقتصاد کشور دانست.
همچنین تعدادی از کارآفرینان برتر کشور در این جلسه به صورت مشروح دغدغه ها، چالش ها و پیشنهادهای خویش را برای تقویت تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین اعلام نمودند.
مباحث حوزه جرایم مالیاتی و بیمه ای، توجه ویژه به جایگاه کارآفرینان در اقتصاد کشور، پیشنهاد تصویب و اجرای قانون پیوست فناوری، استفاده از ظرفیت دفتر توسعه کارآفرینی وزارت کار به منظور پیگیری مشکلات و مسائل کارآفرینان در دستگاههای اجرایی، پیشنهاد تشکیل مجمع خبرگان کارآفرینی با هدف تسهیل اجرای قوانین، راه اندازی شبکه ملی کارآفرینی و اشتغال با رویکرد مردمی، طراحی بسته های تشویقی ترویج فرهنگ کارآفرینی، رتبه بندی فعالان اقتصادی، استعدادیابی کارآفرینی درسطح کشور، تسهیل صادرات، رفع موانع بانکی، اعتباری و تأمین منابع مالی، تسریع واگذاری ها به بخش خصوصی و تعاونی ها، تشکیل شتاب دهنده های کارآفرینی با هدف تسهیل صدورمجوزها، پیشنهاد تدوین وتصویب قانون کارآفرینی، ایجاد نظام صنفی کارآفرینی، پیشنهاد تشکیل شورای مشترک وزارت کار و وزارت علوم با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی، اصلاح آیین نامه های مانع زا و ضرورت رفع ناهماهنگی برخی دستگاههای دولتی درحوزه کارآفرینی از مهم ترین موارد مطرح شده در دیدار کارآفرینان برتر با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.


منبع:

1401/09/02
14:45:13
0.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری